Λύτρωση στο 94’ για Λέστερ

Με γκολ του Ιχενάτσο, η Λέστερ νίκησε 1-0 τη Μπράιτον και προκρίθηκε στα προημιτελικά του FA Cup. Πρόκριση και για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, 1-0 τη Μπρίστολ Σίτι.

Ένα γκολ του Ιχενάτσο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν αυτό που χρειάστηκε η Λέστερ για να κάμψει την αντίσταση της Μπράιτον με 1-0 και μαζί το εισιτήριο για τα προημιτελικά του FA Cup.

Το πρώτο ημίχρονο στο «King Power Stadium» ήταν κάκιστο, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν ρυθμό και να μην καταφέρνουν να κάνουν ούτε μια τελική στον στόχο. Στην επανάληψη, η εικόνα άλλαξε ελαφρώς, με τις «αλεπούδες» να προσπαθούν για το πολυπόθητο γκολ, που ήρθε τελικά στο 94’ και χάρισε την πρόκριση.

Ένα και να «καίει» και η Σέφιλντ

Άλλο ένα εισιτήριο για την 8άδα του FA Cup πήρε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε με το ίδιο σκορ της Μπρίστολ Σίτι. Η καλύτερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο ανήκε στις «λεπίδες», οι οποίες είχαν δοκάρι με τον Λοβ στο 41’. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με πέναλτι του Σαρπ στο 66’, σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μόσον. Στο τελευταίο ημίωρο, οι παίκτες της Σέφιλντ έκαναν καλή διαχείριση και έφτασαν εύκολα στη νίκη.

Πηγή: Sport-fm.gr

The post Λύτρωση στο 94’ για Λέστερ appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις