Ο «καυτός» Γιακουμάκης έστειλε τη Φένλο στα ημιτελικά! (ΒΙΝΤΕΟ)

Γκολ και ασίστ από τον Έλληνα φορ που βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση και οδήγησε την Φένλο στους «4» του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Ακόμη μία παράσταση από τον «καυτό» Γιώργο Γιακουμάκη!

Ο Έλληνας φορ βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση φέτος και δείχνει ασταμάτητος!

Αυτή τη φορά σκόραρε ένα τέρμα στην κανονική διάρκεια και μοίρασε μία ασίστ στην παράταση, οδηγώντας την Φένλο στο «διπλό» πρόκρισης στην τετράδα του Κυπέλλου Ολλανδίας επί της Ναϊμέγκεν (1-2).

Ο Γιακουμάκης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με κοντινό τελείωμα στο 23ο λεπτό πετυχαίνοντας το 25ο γκολ του στη σεζόν, με τον Γιάνγκα να ισοφαρίζει στο 57′ σε 1-1.

Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του αγώνα, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση.

Εκεί, ο Έλληνας φορ στο φινάλε του πρώτου μέρους του έξτρα ημιώρου μοίρασε την ασίστ στον Σαμπανί, ο οποίος με τελείωμα μέσα από την περιοχή έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της Φένλο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Μάλιστα, ο σκόρερ είχε περάσει αλλαγη στο 66ο λεπτό του αγώνα παίρνοντας τη θέση του Τάσου Δώνη, ο οποίος ξεκίνησε βασικός όπως και ο αδερφός του, Χρήστος, με τον τελευταίο να βγάζει όλο το ματς.

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου η Φένλο θα αντιμετωπίσει την Φίτεσε με φόντο το εισιτήριο του μεγάλου τελικού.

The post Ο «καυτός» Γιακουμάκης έστειλε τη Φένλο στα ημιτελικά! (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.

Βία στην οικογένεια, σεξουαλική κακοποίηση ανηλίκων και υποθέσεις που συγκλονίζουν - «Τα παιδιά μας και τα μάτια μας»

Ξεπέρασε το επιτρεπτό όριο η σκόνη: Ο λόγος που «προτιμά» τη χώρα μας – «Αυξομειώσεις μέχρι τη Δευτέρα»

Πράξη ανθρωπιάς από Κύπριο: Νοικιάζει αφιλοκερδώς την οικία του σε μητέρα μονογονιό 5 ανήλικων παιδιών

Νέο θρίλερ με τον φαντάρο που βρέθηκε νεκρός στη Ρω το 2018 - «Τον δολοφόνησαν»

Τατιάνα Μπλάτνικ: Οι σόλο εμφανίσεις που δεν υποψίασαν κανέναν για τον χωρισμό από τον Νικόλαο