Ο Αντρέας Δημητρίου ήταν σαφέστατος στο σχόλιο του για το πειθαρχικό παράπτωμα των Κανού και Κατελάρη, δηλώνοντας τα εξής στην κάμερα της Cytavision πριν την έναρξη του αγώνα απέναντι στην ΑΕΚ.
Οι δηλώσεις: «Οι ποδοσφαιριστές όπως έχουμε αναφέρει και επίσημα, έκαναν ένα πειθαρχικό παράπτωμα και γι’ αυτό έμειναν εκτός αποστολής. Ήταν μια απόφαση που πάρθηκε από κοινού από το ΔΣ και την τεχνική ηγεσία.
Όταν λέμε ότι θέλουμε να χτίσουμε μια ομάδα πρωταγωνίστρια, λέμε ξεκάθαρα ότι θέλουμε να χτίσουμε ξεκινώντας απ’ την πειθαρχία. Αυτή πρέπει να είναι η βάση και είναι αδιαπραγμάτευτο. Κανείς δεν μπορεί και δεν θα μπει ποτέ πάνω απ’ την ομάδα. Έγινε ένα περιστατικό που θα χειριστούμε ενδοοικογενειακά, δεν θέλουμε να αναφέρουμε κάτι περαιτέρω».
Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Καταγγελία Δημάρχου Δρομολαξιάς στον ΥΠΕΣ - Παράνομες διαδικασίες επιλογής μελών Σχολικής Εφορείας
• Γνήσιος Κύπριος ταξιτζής: Δεν τον αρκούσε ένα πάρκινγκ και έπιασε... τρία - Δείτε φωτογραφίες
• Θερμοπληξία: Τι να κάνετε για να προστατέψετε τα παιδιά το καλοκαίρι
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις