Αυτές τις μέρες οι παίκτες του Κούκο Θιγάντα απολαμβάνουν τις διακοπές των Χριστουγέννων.
Όλοι εκτός από έναν. Αυτός είναι ο κεντρικός αμυντικός, Γιεράι Αλβαρεθ, ο οποίος αφού νίκησε τον καρκίνο του προστάτη, δουλεύει ατομικά για να ανακτήσει την μυική μάζα που έχασε αυτό το διάστημα αλλά και τον αγωνιστικό ρυθμό.
Στο επόμενο ματς της Αθλέτικ, που είναι με την Αλαβές στο San Mames στις 6 Ιανουαρίου, ο 22χρονος αναμένεται να πάρει φανέλα βασικού από τον Θιγάντα και να παίξει δίπλα στον Αϊμερίκ Λαπόρτ, καθώς ο Νούνιεθ είναι τιμωρημένος.
Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Σχέσεις: Tρεις σοβαροί λόγοι που τα ζευγάρια μαλώνουν – Πώς να το διορθώσετε
• Άντρη Καραντώνη: Οι ξεχωριστές ευχές στην πεθερά της που έχει γενέθλια
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις