Έμεινε όρθια στο «Artemio Franchi» η Μίλαν

Τρεις ημέρες μετά τη νίκη – πρόκριση επί της Ίντερ στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, η Μίλαν έβγαλε… αντίδραση και απέφυγε την ήττα στην έδρα της Φιορεντίνα, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ (1-1).

Στην αναμέτρηση του «Artemio Franchi», οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες και κατάφεραν τελικά να ανοίξουν το σκορ στο 71ο λεπτό με δυνατή κεφαλιά του 22χρονου Αργεντινού επιθετικού Τζιοβάνι Σιμεόνε, έπειτα από σέντρα του Κριστιάνο Μπιράγκι.

Ωστόσο οι «Ροσονέρι» δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν τρία λεπτά αργότερα, με τον Τούρκο διεθνή επιτελικό μέσο Χακάν Τσαλχάνογλου να διαμορφώνει το τελικό 1-1 με πλασέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Μάρκο Σπορτιέλο.

Μετά την ισοπαλία αυτή, η Φιορεντίνα «έπιασε» την Σαμπντόρια και την Αταλάντα στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A, με 27 πόντους, ενώ η Μίλαν του Τζενάρο Γκατούζο, η οποία το τελευταίο διάστημα τουλάχιστον βγάζει αντίδραση κι είναι μαχητική, έχει δύο λιγότερους.

Πήρε εξιτήριο ο Μάριος Καρογιάν - Θα παραμείνει σπίτι για ξεκούραση

Τιμές καυσίμων: Μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των επαρχιών - Περαιτέρω αυξήσεις στον ορίζοντα - Πίνακες

Θεραπεία με το… σταγονόμετρο: Σοβαρές ελλείψεις σε καινοτόμο φάρμακο - Πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο

Συμπλοκή στις φυλακές Κορυδαλλού - Πληροφορίες για ένα νεκρό και ένα τραυματία

Μονή Αββακούμ: Ανανεώθηκε το διάταγμα κράτησης του Νεκτάριου - Στο κελί για ακόμα 8 ημέρες

Στο Netflix η πρώτη κυπριακή ταινία - Από πότε θα είναι διαθέσιμη

Φόνος στην Ορμήδεια: Στη  δημοσιότητα το όνομα και η φωτογραφία του 45χρονου, φερόμενου δράστη

Φόνος στην Ορμήδεια: Στη δημοσιότητα το όνομα και η φωτογραφία του 45χρονου, φερόμενου δράστη

Στη δημοσιότητα δόθηκε το όνομα του φερόμενου δράστη, για τον φόνο που διαπράχθηκε το βράδυ της Τρίτης 25 Ιουνίου, στην Ορμήδεια.