Πέμπτο σερί ματς που σκοράρει με πέναλτι ο Μοράις

Ο Πορτογάλος άσος του ΑΠΟΕΛ, Νούνο Μοράις, σκόραρε από την άσπρη βούλα στο 31ο λεπτό του σημερινού (21/01) ντέρμπι με αντίπαλο την ΑΕΚ και ισοφάρισε σε 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το σημερινό είναι το πέμπτο σερί παιχνίδι που σκοράρει ο Μοράις, πετυχαίνοντας και τα έξι γκολ που σημείωσε σε αυτό το διάστημα, από το σημείο του πέναλτι!

Συγκεκριμένα, το σερί ξεκίνησε στο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής απέναντι στον Άρη (τελικό σκορ 5-2) στο ΓΣΠ (03/01), όπου σημείωσε δύο γκολ με πέναλτι (στο 3΄ έκανε το 1-0 και στο 69΄ το 4-2).

Στη συνέχεια, σκόραρε:

Στο 28ο λεπτό, στο 4-0 επί της Αλκής (19η αγωνιστική – 07/01), γράφοντας το 2-0.

Στο 4ο λεπτό του αγώνα με τη Δόξα (14/01) που έληξε με νίκη του ΑΠΟΕΛ με 0-8 (20η αγωνιστική). Σημείωσε το 1-0.

Στο 78ο λεπτό του εξ αναβολής ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής απέναντι στην ΑΕΛ στο ΓΣΠ (17/01). Πέτυχε το νικητήριο γκολ (2-1).

Στο σημερινό (21/01) ντέρμπι του ΑΠΟΕΛ με την ΑΕΚ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 31΄.

Θεολόγος στο «Τ»: Γίνονται συζητήσεις στο παρασκήνιο για φάγωμα Ησαΐα - Δεν θα τεθεί θέμα ενώπιον της Ιεράς Συνόδου

Έκρυψαν στις αποσκευές τους 280 κούτες τσιγάρων - Συνελήφθησαν τρεις γυναίκες και ένας άνδρας

Ορεινά θέρετρα: Αυτά τα προβλήματα αντιμετωπίζουν – Τι συμβαίνει με τις κρατήσεις Αυγούστου

Κατερίνα Γερονικολού: Ποζάρει για το Instagram ενώ κάνει πιλάτες - Δείτε τη φωτογραφία

Μετεωρολογικός Λειτουργός στο «Τ»: Ετοιμαστείτε για άνοδο της θερμοκρασίας – Πότε να περιμένουμε μείωση και πότε κίτρινες προειδοποιήσεις

Ιράν: Aπορρίπτει τις κατηγορίες περί σχεδίου συνωμοσίας για δολοφονία Τραμπ – «Εγκληματίας που πρέπει να καταδικαστεί»

Το Κυπριακό στο πολιτικό γραφείο του ΔΗΣΥ - Συνέρχεται τις επόμενες ημέρες

Σε μία ανάλυση για το κυπριακό αναμένεται να προβεί το επόμενο διάστημα -ίσως στις αρχές Αυγούστου- ο ΔΗΣΥ, σε μία περίοδο η οποία θεωρείται κρίσιμη για το εθνικό μας θέμα.