ΔΙΕΛΥΣΕ τη Ντόρτμουντ η τρομερή Μπάγερν! – ΒΙΝΤΕΟ

Ποιο klassiker; Η Μπάγερν μετέτρεψε σε προπόνηση το ντέρμπι με την Ντόρτμουντ. Οι Βαυαροί ήταν ασταμάτητοι έβαλαν πέντε γκολ στο Α΄ ημίχρονο και η γιορτή στο Μόναχο έκλεισε με τα μάτριξ να γράφουν 6-0!

Ότι ήθελε έκανε η Μπάγερν απέναντι στην Ντόρτμουντ. Το klassiker ήταν ντέρμπι μόλις για… πέντε λεπτά, καθώς αφού άνοιξαν το σκορ οι Βαυαροί δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κι έφτασαν σβηστά στο 6-0!

Το ματς είχε τρελό ρυθμό στο ξεκίνημα και η ομάδα του Χάινκες στάθηκε τυχερή και νίκησε… στο ροντέο ανοίγοντας το σκορ με τον Λεβαντόφσκι μόλις στο 5ο λεπτό.

Το γκολ του Πολωνού βέβαια δεν έπρεπε να μετρήσει αφού πήρε τη μπάλα από θέση οφσάιντ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Ριμπερί, σωστά, για οφσάιντ. Στο 14’ ο Χάμες διπλασίασε τα τέρματα των Βαυαρών και στο 23’ ο Μίλερ έκανε και το 3-0!

Οι Βεστφαλοί δεν μπορούσαν να συνέλθουν και τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα. Στο 44’ ο Λεβαντόφσκι έκανε το 4-0 και δύο λεπτά αργότερα πέτυχε γκολ και ο Ριμπερί (45+1’) με το ημίχρονο να κλείνει με το εντυπωσιακό 5-0!

Όλο το δεύτερο 45λεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και στο 87’ ο Λεβαντόφσκι έκανε χατ-τρικ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στην «Allianz Arena».

100χρονη εξακολουθεί να εργάζεται έξι ημέρες την εβδομάδα και αποκαλύπτει τα μυστικά πίσω από τη μακροζωία της

Αεροσυνοδός αποκάλυψε το λόγο που δεν πρέπει να φοράτε κοντομάνικο μπλουζάκι στο αεροπλάνο

Ποιες τροφές μας κρατούν ενυδατωμένους το καλοκαίρι - Διατροφολόγος απαντά στο «Τ»

Βιασμός 19χρονης στη Χλώρακα: Συνελήφθη ο 26χρονος που καταζητείτο

Ελένη Πετρουλάκη: Με μαύρο μπικίνι και γραμμωμένους κοιλιακούς στη Μήλο - Η εντυπωσιακή φωτό στα 53 της

Σε καυγά εξελίχθηκε τροχαίο στην Πάφο - Του επιτέθηκε και τον τραυμάτισε με σμίλα στο κεφάλι