Ισοπαλία για την αντίπαλο της ΑΕΚ Λάρνακας – Αμυντικά κενά και επίθεση «φωτιά»

Με το… «χορταστικό» 3-3 ολοκληρώθηκε απόψε, το ματς της αντιπάλου της ΑΕΚ Λάρνακας, Τρέντσιν, με αντίπαλο τη Ντουνάισκα Στρέντα, για την 5η αγωνιστική της Φορτούνα Λίγκα στη Σλοβακία.

Η Τρέντσιν έχανε στο ημίχρονο με 0-1, με γκολ του Χουκ στο 30΄, όμως στην επανάληψη μπήκε πολύ δυνατά και έκανε την ανατροπή νωρίς, με τέρματα του Μάντσε στο 51΄ και 56΄.

Ο Χερτς ισοφάρισε στο 70΄ για τους φιλοξενούμενους, με την Τρέντσιν να παίρνει και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 81΄ με τον Ούμπινκ, όμως δεν μπόρεσε να κρατησει τη νίκη, αφού δέχθηκε την ισοφάριση στο 87΄ από τον Μπάγιο.

Η Τρέντσιν έδειξε και απόψε, πως είναι πολύ επικίνδυνη από τη μέση και μπροστά, με γρήγορους και ποιοτικούς επιθετικούς, αλλά είναι τρωτή στην άμυνα, κάτι που θα πρέπει να το εκμεταλλευτεί η ΑΕΚ!

Έκλεισε εκνευρισμένος την σύνδεση ο Βαβούσκος «Με ειρωνεύεστε»: Η αμφισβήτηση και ο καταστατικός χάρτης για Μονή Αββακούμ

Δουλειά με το ζόρι στον καύσωνα: Πόσα εξώδικα εκδόθηκαν - Εργοτάξια τερμάτισαν την λειτουργία τους λόγω παραβάσεων

Ανάλυση: Σε νέα εποχή οι σχέσεις ΗΠΑ – Κύπρου – Διεθνολόγος εξηγεί στο «Τ» για την άρση της υποχρέωσης για έκδοση visas

Υπουργικό: Ενέκρινε την παραχώρηση οικονομικής βοήθειας σε πληγέντες από τις πυρκαγιές σε Πάφο και Λευκωσία

Ανέλαβε καθήκοντα ο νέος Υφυπουργός - Πραγματοποιήθηκε η τελετή παράδοσης και παραλαβής του χαρτοφυλακίου

Φειδίας: Τι έκανε τις πρώτες 48 ώρες στο Ευρωκοινοβούλιο - Με βίντεο απαντά αν του άρεσε

Η πρώτη αντίδραση του ΠτΔ στις απειλές Χεζμπολάχ - Πώς απάντησε στον Ηγέτη Νασράλα

Η Κυπριακή Δημοκρατία δεν εμπλέκεται με κανένα τρόπο στις πολεμικές συρράξεις, είπε απόψε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Νίκος Χριστοδουλίδης, σημειώνοντας ότι η Κυπριακή Δημοκρατία αποτελεί μέρος της λύσης και όχι του προβλήματος.