Ταπεινωτική ήττα για την Ελπίδων μέσα στην Τουρκία

Η Εθνική Ελπίδων δέχτηκε την ταπεινή ήττα μέσα στην Τουρκία από την ομώνυμη των Τούρκων. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 1-0 και η εμφάνιση των νεαρών μας δεν προμήνυε ότι το σκορ του αγώνα θα φτάσει μέχρι εκεί.

Ένα πρώτο ημίχρονο λοιπόν που οι νέοι μας ήταν πολύ καλύτεροι από αυτούς της Τουρκίας και το σκορ μπορεί να αδικεί και την ομάδα μας. Από το 3’ έμειναν πίσω στο σκορ και δεν μπορούσαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου μέχρι και το 60’ η Ελπίδων μας είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση χωρίς όμως να μπορεί να σκοράρει ένα τέρμα που να την βάλει μέσα στο παιχνίδι.

Από εκεί και πέρα στο 76ο  λεπτό έγινε το 2-0 του αγώνα και ένα πεντάλεπτο αργότερα έγινε και το 3-0 και οι ποδοσφαιριστές μας κατάρρευσαν. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 88ο λεπτό με αυτογκόλ του Χατζηπασχάλη.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα η Κύπρος τερματίζει στην προτελευταία θέση του έκτου ομίλου

Πήρε εξιτήριο ο Μάριος Καρογιάν - Θα παραμείνει σπίτι για ξεκούραση

Τιμές καυσίμων: Μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των επαρχιών - Περαιτέρω αυξήσεις στον ορίζοντα - Πίνακες

Θεραπεία με το… σταγονόμετρο: Σοβαρές ελλείψεις σε καινοτόμο φάρμακο - Πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο

Συμπλοκή στις φυλακές Κορυδαλλού - Πληροφορίες για ένα νεκρό και ένα τραυματία

Μονή Αββακούμ: Ανανεώθηκε το διάταγμα κράτησης του Νεκτάριου - Στο κελί για ακόμα 8 ημέρες

Στο Netflix η πρώτη κυπριακή ταινία - Από πότε θα είναι διαθέσιμη

Φονος στην Ορμήδεια: Παραδόθηκε στις Βρετανικές Βάσεις ο φερόμενος δράστης - Λεπτομέρειες

Σύμφωνα με νέες πληροφορίες η Αστυνομία των Β.Βάσεων συνέλαβε τον ύποπτο για τη δολοφονία του Χαράλαμπου Κωνσταντινίδη στην Ορμήδεια, το βράδυ της Τρίτης (25/6).