Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Νεανίδων

Με ήττα ολοκλήρωσε σήμερα το απόγευμα τις υποχρεώσεις της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U19.

Στο φινάλε του δεύτερου ομίλου ηττήθηκε με 2-1 από το Αζερμπαϊτζάν στην Αττάλεια, που φιλοξένησε όλους τους αγώνες.

Η Εθνική μας θα μπορούσε για καλύτερο αποτέλεσμα, όμως τιμωρήθηκε από ένα δίλεπτο αδράνειας και δεν κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική μας είχε τον έλεγχο μέχρι το 35ο λεπτό, μέσα σε ένα δίλεπτο δέχτηκε όμως δύο τέρματα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1.

Δέσποινα Χρυσοστόμου και Χρύσω Γεωργίου είχαν καλές προσπάθειες προς το αντίπαλο σκορ πριν ανοίξουμε το σκορ στο 25’.

Το γκολ σημειώθηκε από την Σταυριάνα Αντωνίου μετά από εκτέλεση κόρνερ της Χρ. Γεωργίου. Ήταν το δεύτερο γκολ της Σταυριάνας στη διοργάνωση.

Στο 34’ και 35’ το Αζερμαπϊτζάν πέτυχε δύο τέρματα και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα, που όπως αποδείχτηκε ήταν καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τη φιλότιμη προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιρίστριες μας, τα δεδομένα δεν διαφοροποιήθηκαν και έτσι ολοκληρώσαμε τις υποχρεώσεις μας χωρίς βαθμολογικό κέρδος.

Η Κύπρος στο σημερινό φινάλεαγωνίστηκε με τις Γ. Κατσονούρη, Χ. Διονυσίου (76’ Ε. Μεσημέρη), Χρ. Μιχαήλ, Μ. Καρασπύρου, Χ. Χαραλάμπους, Στ. Αντωνίου, Χ. Χριστοφή (46’ Ε. Αριστοδήμου), Σ. Μακρή (63’ Μ. Αδάμου), Χρ. Ζορζή, Δ. Χρυσοστόμου (46’ Μ. Ζαχαρία), Μ. Αστανιού (41’ Κ. Αδάμου).

Τουρκία – Ελβετία…0-5

*Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης προκρίθηκαν Ελβετία και Τουρκία.

Από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:

• Απόδραση «κομμωτή»: Μαρτυρίες πολιτών «καίνε» τον ισοβίτη - Είχαν γνωριστεί στις φυλακές με τον 26χρονο

• Τροχαίο στη Λευκωσία: Σε εξαιρετικά κρίσιμη κατάσταση 31χρονος μοτοσικλετιστής

• Υπερτουρισμός: Πρώτη ανάμεσα στις χώρες που πλήττονται - Κόκκινη κάρτα σε δύο ελληνικά νησιά

• Έρχονται τα έξυπνα φώτα στη Λευκωσία - Ποιος ο σκοπός τους και πότε αναμένεται να λειτουργήσουν - Φωτογραφίες

• Οι IDF ανακοίνωσαν πως σκότωσαν τον Νασράλα: «Δεν θα τρομοκρατεί πλέον τον κόσμο»

• Πυροβολισμοί σε καφενείο: Εντός του υποστατικού τρία πρόσωπα – Εντοπίστηκαν κάλυκες και στο όχημα του 42χρονου διαχειριστή

• Γιώργος Μαζωνάκης: Πόζαρε γυμνός στο Instagram - «Οίκος ανοχής, μην μπερδεύετε την υπομονή μου με την ανοχή» - Φωτογραφία

Ο Νασράλα πέθανε, η Χεζμπολάχ όχι - Τα σενάρια για την απάντηση του Ιράν και οι κίνδυνοι για το Ισραήλ

Ο Γενικός Γραμματέας της Χεζμπολάχ, ο Χασάν Νασράλα είναι και επίσημα νεκρός. Ο Νασράλα ο οποίος ανέλαβε τη θέση στην κεφαλή, σε μία από τις πιο επικίνδυνες και ισχυρές παραστρατιωτικές οργανώσεις στον κόσμο το 1992, εξουδετερώθηκε από ακόμη μία απόλυτα στοχευμένη επίθεση των ισραηλινών μαχητικών στα νότια προάστια της Βηρυτού έχοντας πάντως καταφέρει να γιγαντώσει σε κάθε επίπεδο τη Χεζμπολάχ.