ΔΙΚΑΙΑ σε θέση οδηγού με Νατέλ – Καμία ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ η Ομόνοια

Το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και την Ομόνοια (31/10) ολοκληρώθηκε με τους γαλαζοκίτρινους να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0.

Το ντέρμπι ξεκίνησε και τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά. Είδαμε τις δύο ομάδες να έχουν διάθεση αλληλοεξουδετέρωσης και είχαμε αρκετά λάθη στις τελικές πάσες. Τα πρώτα σουτ για κάθε ομάδα ήταν άστοχα καθώς από τη μια ο Χριστοφή στο 8′ και ο Ρέζα στο 16′ δεν βρήκαν στόχο.

Τα λεπτά κυλούσαν και ο ΑΠΟΕΛ είχε ανεβάσει απόδοση. Η Ομόνοια έδωσε χώρο στους γαλαζοκίτρινους όμως αυτοί δεν απείλησαν ουσιαστικά.

Το πρώτο ημίωρο ολοκληρώθηκε και είχαμε κυρίως παιχνίδι κέντρου και δύναμης.

Το συγκρότημα του Τραμετσάνι όμως βρήκε τη λύση με τον Νατέλ στο 32′ καθώς το σουτ του τελευταίου κατέληξε στα δίκτυα του Μεχίας. Ξέσπασαν έξαλλα πανηγύρια για το γκολ αυτό από πλευράς ΑΠΟΕΛ.

Μετά το τέρμα η Ομόνοια δεν έδειξε καμία αντίδραση και δεν είχε κάποια επιθετική δημιουργία που να ζητά με αξιώσεις την ισοφάριση.

Έτσι με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΠΟΕΛ ήταν σε θέση οδηγού μετά το γκολ του Νατέλ και η Ομόνοια έχανε χωρίς να είχε βγάλει αντίδραση για το τέρμα που δέχθηκε.

Influencer Marketing: Τι προβλέπει η νομοθεσία – Αυτά πρέπει να πληρούν οι αναρτήσεις – Όσα πρέπει να ξέρουν καταναλωτές και επιχειρήσεις

Καταδυτικός Τουρισμός: Η μαγεία της θάλασσας μέσα στα Κυπριακά νερά – Ζηνοβία και Musan μας βάζουν στο «χάρτη»

Πώς προστατεύουμε την καμένη γη μετά από πυρκαγιά - Υπάρχει στην Κύπρο ο εξοπλισμός;