ΕΔΕΙΞΕ τις επιθετικές της αρετές / ΑΝΕΤΗ επικράτηση η Άιντραχτ

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κέρδισε με 0-3 την Στουτγκάρδη για το Γερμανικό πρωτάθλημα (2/11).

Η αντίπαλος του Απόλλωνα ήταν ξανά καταιγιστική, στο 11ο λεπτό έκανε το 0-1 με τον Χάλερ, ενώ στο 32′ εδραίωσε το προβάδισμά της καθώς ο Ρέμπιτς σκόραρε για το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η νίκη της Άιντραχτ πήρε διαστάσεις θριάμβου καθώς ο Μούλερ στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ (0-3).

Έδειξε ξανά τις επιθετικές της αρετές η Άιντραχτ και κέρδισε με σχετική ευκολία την Στουτγκάρδη.

ΥΠΕΞ: Σημαντικά μηνύματα για Κυπριακό στο Ψήφισμα για το Βαρώσι

Το Υπουργείο Εξωτερικών χαιρετίζει την υιοθέτηση Ψηφίσματος από την Κοινοβουλευτική Συνέλευση του Συμβουλίου της Ευρώπης, με το οποίο καλεί για την άμεση επιστροφή της περίκλειστης πόλης των Βαρωσίων στους νομίμους κατοίκους της.