Συνεχίστηκε η ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ της Μαρσέιγ, σπουδαία νίκη για Ρεν – ΒΙΝΤΕΟ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Η κατρακύλα της Μαρσέιγ συνεχίστηκε με τους Φωκαείς να παραχωρούν ισόπαλο 1-1 στη Μονακό. Σπουδαία νίκη για τη Ρεν μέσα στην έδρα της Ναντ.

Η Μαρσέιγ αγνοεί εδώ και οκτώ αναμετρήσεις για οποιαδήποτε διοργάνωση τη νίκη και η βραδιά της Κυριακής, δεν αποτέλεσε εξαίρεση.

Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με τον Μαξίμ Λοπές, ισοφαρίστηκε στο 38ο λεπτό από τον Τίλεμανς και η Μονακό πήρε μια μικρή ανάσα αφού πήγε στους 14 πόντους, αλλά παραμένει προτελευταία.

Μόνον έναν πόντο κατόρθωσε να πάρει η Μονπελιέ από τη Ντιζόν και να παραμείνει 5η με 31 πόντους.

Ο Σαϊντ έβαλε μπροστά την γηπεδούχο στο σκορ στο 54’ για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Λε Ταλέκ στο 61’.

Στα άλλα παιχνίδια, σημαντική νίκη σημείωσε η Ρεν μέσα στην έδρα της Ναντ με 1-0 με γκολ του Ντα Σίλβα στο 13ο λεπτό και έφτασε τους 29 πόντους.

Στην ίδια συγκομιδή και το Στρασβούργο που επικράτησε 2-1 της Τουλούζ με τα τέρματα των Αγιόρκε στο 17’ και του Σισοκό στο 64΄, ενώ ο Σανόγκο στο 29’ είχε ισοφαρίσει προσωρινά για την γηπεδούχο.