ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ο Οθέλλος , ΞΗΡΑΣΙΑ στη Λακατάμια!

Η αυλαία της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας άνοιξε με δύο παιχνίδια. Συγκεκριμένα ο Οθέλλος φιλοξένησε τον Ονήσιλλο ενώ το ΘΟΪ Λακατάμιας υποδέχθηκε τον Διγενή Ορόκλινης.

Αρχικά, στο παιχνίδι του Οθέλλου με τον Ονήσιλλο στην Αθηαίνου, οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο ο Σολάρι από το σημείο του πέναλτι (60′) και ο Τζόνσον (67′) με πλασέ. Το πέναλτι να σημειώσουμε πως κέρδισε ο Οθέλλος μετά από χέρι του Νικολάου.

Όσον αφορά το παιχνίδι που έγινε στη Λακατάμια, αυτό έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ. Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για να σκοράρουν όμως να μην τα καταφέρνουν. Στο 60′ η ομάδα του Διγενή έμεινε με δέκα μετά από αποβολή του Χειμώνα για χέρι. Στο 89′ ο Ροτς σημάδεψε το δοκάρι μετά από σουτ που επιχείρησε και έτσι οι γηπεδούχοι δεν βρήκαν το γκολ που ήθελαν. Μέχρι το φινάλε όμως δεν άλλαξε τίποτε παρά την αριθμητική υπεροχή της ομάδα του ΘΟΪ και με το τελικό σφύριγμα οι δύο ομάδες πήραν από ένα πόντο.

• Σελίν Ντιόν: Η συγκίνηση της με όσους την ευχαρίστησαν για την εμφάνισή της στους Ολυμπιακούς - Δείτε βίντεο

Τερματικό στο Βασιλικό: Αυτές είναι οι παραβάσεις που εντοπίζει η ΕΕ - Ζητά πίσω 68 εκατ. ευρώ

Το Υπουργείο Ενέργειας, Εμπορίου και Βιομηχανίας (ΥΕΕΒ) ανακοινώνει ότι έλαβε επιστολή από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, στην οποία καταγράφονται πιθανές παρατυπίες που προέκυψαν κατά την περίοδο αξιολόγησης του διαγωνισμού για την κατασκευή και λειτουργία του Τερματικού Αποθήκευσης και Επαναεριοποίησης Υγροποιημένου Φυσικού Αερίου στο Βασιλικό.