Ο Απόλλωνας αύριο (27/2) αντιμετωπίζει στο ΓΣΖ την Καρμιώτισσα (19:00) για το πρώτο από τα δύο μεταξύ τους παιχνίδια για την φάση των 8 του κυπέλλου.
Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή είναι το απόλυτο φαβορί όμως οι αποδείξεις θα πρέπει να δωθούν στο γήπεδο. Μπορεί να χωρίζει αρκετή ποιότητα τις δύο ομάδες και μια ολόκληρη κατηγορία αλλά αυτό από μόνο του δεν λέει τίποτα. Παραδοσιακά ο Απόλλωνας έχει μια καλή πορεία στο θεσμό του κυπέλλου και θέλει και φέτος να το επαληθεύσει.
Ο Κύπριος κόουτς των κυανολεύκων της Λεμεσού θα τόνισε στους παίκτες του πως το πιο σημαντικό είναι να μπουν στον αγωνιστικό χώρο και να αναλάβουν τα ηνία της αναμέτρησης, να σκοράρουν νωρίς και να είναι σοβαροί μεσοαμυντικά.
Σε διπλά παιχνίδια μετράει το κάθε γκολ και η ομάδα του Αυγουστή αν θέλει να καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο ματς οφείλει να είναι συγκεντρωμένη για 90 λεπτά και να μην υποτιμήσει το αξιόμαχο σύνολο που έχει απέναντι της και ακούει στο όνομα Καρμιώτισσα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Σειρήνες αεροπορικής επιδρομής ήχησαν στην πόλη Εϊλάτ του Ισραήλ - Στα καταφύγια οι κάτοικοι
• Αναλυτικά ο καιρός: Καμίνι η Κύπρος με κίτρινη προειδοποίηση - Μέχρι πού θα φτάσει η θερμοκρασία
• Εκτός κινδύνου ο συνοριοφύλακας που πυροβολήθηκε από την τουρκική πλευρά στον Έβρο
• Οι αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής (21/7): Πού θα δείτε το Γκραν Πρι Ουγγαρίας
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις