Στο τελευταίο λεπτό η ΑΕΚ κέρδισε την Ομόνοια / Ισόπαλοι ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση

Η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal άνοιξε με δύο ντέρμπι σε Λευκωσία και Λάρνακα.

Σε εκείνο που έγινε στην πρωτεύουσα, ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 4-4. Το ΑΠΟΕΛ ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος χωρίς ήττα.

Στο ματς που έγινε στη Λάρνακα ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ομόνοια, οι κιτρινοπράσινοι κέρδισαν 4-3 με γκολ στο τελευταίο λεπτό. Δύο γρήγορα γκολ με Σοροκάπα και Μπρούνο για την ΑΕΚ ενώ στο 7′ η Ομόνοια μείωσε με τον Ιωάννου.

Στο 12ο λεπτό ο Μπρούνο έδωσε αέρα δύο γκολ στην γηπεδούχο ομάδα και το 3-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 25′ και στο 28′ οι πράσινοι ισοφάρισαν την αναμέτρηση (αυτογκόλ και Μανώλη τα γκολ) όμως η τελευταία λέξη άνηκε στην ΑΕΚ. Ο Σοροκάπα στο τελευταίο λεπτό (39′) έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του και τους πολύτιμους τρεις βαθμούς.

Η ενημέρωση από την ΚΟΠ:

Άρχισε απόψε και ολοκληρώνεται την Παρασκευή η πρώτη φάση του Πρωταθλήματος Futsal και ανάλογα με το βαθμολογικό απολογισμό των ομάδων, θα καθοριστεί και το πρόγραμμα για τους αγώνες κατάταξης που θα ακολουθήσουν μέχρι την ανάδειξη του Πρωταθλητή.

Το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής περιλαμβάνει τις ακόλουθες αναμετρήσεις:

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Η δεύτερη φάση θα αρχίσει στις 7 Μαρτίου και από κάθε ζευγάρι η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις δύο νίκες θα συνεχίσει στη διοργάνωση.

• Έμπλεξαν τρεις ανήλικοι: Κινούνταν ύποπτα στην Αγία Νάπα - Τι εντόπισαν στην κατοχή τους

• Power of Love: Έμαθε για την αρρώστια και ξέσπασε σε κλάματα - «Με ειδοποίησαν ότι πεθαίνει»

Μπαλάκι ευθυνών ανάμεσα στα κόμματα για το σκάνδαλο με το τερματικό στο Βασιλικό - Συνεδριάζει εκτάκτως η Επιτροπή Ενέργειας

Σε σκάνδαλο μεγατόνων τείνει να εξελιχθεί η υπόθεση με το τερματικό στο Βασιλικό, την ώρα που η Ευρωπαϊκή Εισαγγελία ΕΕ συνεχίζει τις έρευνες από τον περασμένο Μάρτιο, κάτι που αποκαλύφθηκε μόλις πριν από λίγες ημέρες, αναγκάζοντας την κυβέρνηση να το επιβεβαιώσει.