Προβάδισμα με γκολ Μηνά Αντωνίου – Αναγκαστική αλλαγή πορτιέρο

Με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου να προηγείται με 1-0 της Δόξας Κατωκοπιάς, ολοκληρώθηκε το ημίχρονο του παιχνιδιού στο «Τάσος Μάρκου», με το οποίο ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική της β΄ φάσης για τον β΄ όμιλο του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για ν’ ανοίξουν νωρίς το σκορ, κάτι που κατάφεραν στο 15ο λεπτό, μετά από ωραία ατομικό ενέργεια του Μηνά Αντωνίου.

Το γκολ βοήθησε στο να γίνει καλύτερο το παιχνίδι, με τη Δόξα να ψάχνει την αντίδραση, αλλά και την ΕΝΠ να κυνηγάει το δεύτερο γκολ.

Πέρα από το γκολ, το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης… στιγματίστηκε από την αναγκαστική αλλαγή του τερματοφύλακα των «βυσσινί», στο 37ο λεπτό, του Κλέιμαν μετά από πρόβλημα στον δικέφαλο.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος ημιχρόνου και αναμένεται με ενδιαφέρον η εξέλιξη του β΄ ημιχρόνου.