Αμφίρροπο ματς με ένταση και νεύρα στην «Αρένα» – ΟΚΤΩ κίτρινες από τον Τιμόθεο Χριστοφή!

Ολοκληρώθηκε το Α΄ ημίχρονο στην «Αρένα», στο ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΑΠΟΕΛ για την 7η αγωνιστική των πλέι-οφ του Α΄ γκρουπ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 0-0.

Στο πρώτο μέρος, η υπεροχή ήταν μοιρασμένη, αλλά με ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες.

Η ΑΕΚ είχε την κατοχή μπάλας στο πρώτο ημίωρο, χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει κινδύνους στην αντίπαλη περιοχή. Ουσιαστικά, είχε μόλις μία ευκαιρία, στο 8΄, όταν ο Βάτερμαν απέκρουσε το σουτ του Σάστρε, αλλά και 2-3 καλές προϋποθέσεις που δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί.

Στην αντίπερα όχθη, ο ΑΠΟΕΛ ο οποίος είχε μία πολύ καλή φάση στο 6΄ με τον Ντε Βινσέντι, ανέβασε στροφές μετά το 30΄, κυκλοφόρησε καλύτερα την μπάλα, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα απειλητικό. Είχε όμως στο ενεργητικό του, δύο καλές στιγμές με τον Ντε Βινσέντι, στο 40΄ από εκτέλεση φάουλ και στο 45΄+2΄ με σουτ.

Γενικά, ήταν ένα πρώτο ημίχρονο με καλό και γρήγορο ρυθμό κατά διαστήματα, όπου κυριάρχησε η δύναμη και το πάθος, ενώ έγιναν και πολλά φάουλ εκατέρωθεν, που έφεραν ένταση και νεύρα μεταξύ των παικτών, με αποτέλεσμα ο διαιτητής, Τιμόθεος Χριστοφή, να δείξει… ΟΚΤΩ κίτρινες κάρτες, από τέσσερις σε κάθε ομάδα!

100χρονη εξακολουθεί να εργάζεται έξι ημέρες την εβδομάδα και αποκαλύπτει τα μυστικά πίσω από τη μακροζωία της

Αεροσυνοδός αποκάλυψε το λόγο που δεν πρέπει να φοράτε κοντομάνικο μπλουζάκι στο αεροπλάνο

Ποιες τροφές μας κρατούν ενυδατωμένους το καλοκαίρι - Διατροφολόγος απαντά στο «Τ»

Βιασμός 19χρονης στη Χλώρακα: Συνελήφθη ο 26χρονος που καταζητείτο

Ελένη Πετρουλάκη: Με μαύρο μπικίνι και γραμμωμένους κοιλιακούς στη Μήλο - Η εντυπωσιακή φωτό στα 53 της

Σε καυγά εξελίχθηκε τροχαίο στην Πάφο - Του επιτέθηκε και τον τραυμάτισε με σμίλα στο κεφάλι