Ο Σόουζα κάνει τη διαφορά!

Ο ΑΠΟΕΛ προηγείται με 1-0 της Ομόνοιας στο ημίχρονο με γκολ του Σόουζα στο 18′ με πλασέ.

Καλύτερα μπήκε η ομάδα του Πάολο Τραμετσάνι και απείλησε δύο φορές με Μοράις στο 9′ του οποίου το σουτ του κατέληξε πάνω από τα δοκάρια και στο 11′ με τον Φακινέτι να βλέπει τον Βύντρα να διώχνει προ της γραμμής το σουτ του, με τον Μεχίας να είναι εξουδετερωμένος.

Το γκολ για τους γαλαζοκίτρινους δεν άργησε να έρθει. Στο 18′ ο Σόουζα, ανενόχλητος στην άμυνα τον πρασίνων, με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Φακινέτι. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και είχε μεγάλη ευκαιρία με πλασέ του Μαυρία στο 26′, όμως ο Βάτερμαν απέκρουσε σωτήρια.

Στο 44′ ο Μοράις έκανε από κοντά το πλασέ, όμως ο Μεχίας έσωσε και έτσι το 1-0 υπέρ των τυπικά φιλοξενούμενων ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

ΥΠΕΞ: Σημαντικά μηνύματα για Κυπριακό στο Ψήφισμα για το Βαρώσι

Το Υπουργείο Εξωτερικών χαιρετίζει την υιοθέτηση Ψηφίσματος από την Κοινοβουλευτική Συνέλευση του Συμβουλίου της Ευρώπης, με το οποίο καλεί για την άμεση επιστροφή της περίκλειστης πόλης των Βαρωσίων στους νομίμους κατοίκους της.