Να ολοκληρώσει με νίκη και 2η θέση την ΕΠΙΚΗ αντεπίθεση της με τον Ιδιάκεθ στον πάγκο

Πανέτοιμη για να κλείσει τη σεζόν με νίκη είναι η ΑΕΚ, η οποία το βράδυ της Κυριακής (19/05, 19:00) αντιμετωπίζει την Ομόνοια στην «Αρένα», στο πλαίσιο της 32ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Λάρνακας θέλει πάση θυσία το «τρίποντο», για να τερματίσει οριστικά στη 2η θέση και να ολοκληρώσει με τον καλύτερο τρόπο την εντυπωσιακή αντεπίθεση που ξεκίνησε από την ημέρα που επέστρεψε στην τεχνική ηγεσία ο Ιμανόλ Ιδιάκεθ.

Σημειώνουμε ότι η ΑΕΚ θα τερματίσει 2η ακόμα και με ισοπαλία ή και ήττα, αν ο Απόλλωνας δεν κερδίσει την ίδια ώρα τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος», αφού είναι στο +1 από τους «κυανόλευκους» και υπερτερεί σε περίπτωση ισοβαθμίας, όμως οι «κιτρινοπράσινοι» θέλουν να πετύχουν το στόχο τους με τα… δικά τους πόδια και χωρίς να τους νοιάζει η εξέλιξη του αγώνα στο «Αμμοχώστος».

Από την στιγμή που υπάρχει βαθμολογικό κίνητρο, ο Ιμανόλ Ιδιάκεθ αναμένεται να παρατάξει μία δυνατή ενδεκάδα με αρκετούς βασικούς, ενώ χρόνο συμμετοχής θα πάρει φυσικά και ο Καταλά, ο οποίος θα φορέσει για τελευταία φορά τη φανέλα της ΑΕΚ και θα τιμηθεί μάλιστα από τη διοίκηση.

Θεωρείται δεδομένο ότι θα αγωνιστεί βασικός ο Ιβάν Τρισκόφσκι, ο οποίος είναι στη 2η θέση του πίνακα των σκόρερ με 15 γκολ μαζί με τον Χουράδο της ΑΕΛ (ο οποίος πλέον δεν μπορεί να πετύχει άλλο τέρμα στο πρωτάθλημα) και κυνηγά την πρωτιά.

Χρειάζεται μόλις ένα γκολ για να πιάσει στην κορυφή το Νέμετς της Πάφου που πέτυχε 16 και δύο για να τον ξεπεράσει.

Θυμίζουμε ότι μετά το τέλος του αγώνα με το «τριφύλλι», θα ακολουθήσει τελετή από τη διοίκηση της ΑΕΚ, με βραβεύσεις ατόμων για τα επιτεύγματα και την προσφορά τους στη Λαρνακιώτικη ομάδα (λεπτομέρειες ΕΔΩ).

Πήρε εξιτήριο ο Μάριος Καρογιάν - Θα παραμείνει σπίτι για ξεκούραση

Τιμές καυσίμων: Μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των επαρχιών - Περαιτέρω αυξήσεις στον ορίζοντα - Πίνακες

Θεραπεία με το… σταγονόμετρο: Σοβαρές ελλείψεις σε καινοτόμο φάρμακο - Πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο

Συμπλοκή στις φυλακές Κορυδαλλού - Πληροφορίες για ένα νεκρό και ένα τραυματία

Μονή Αββακούμ: Ανανεώθηκε το διάταγμα κράτησης του Νεκτάριου - Στο κελί για ακόμα 8 ημέρες

Στο Netflix η πρώτη κυπριακή ταινία - Από πότε θα είναι διαθέσιμη

Φονος στην Ορμήδεια: Παραδόθηκε στις Βρετανικές Βάσεις ο φερόμενος δράστης - Λεπτομέρειες

Σύμφωνα με νέες πληροφορίες η Αστυνομία των Β.Βάσεων συνέλαβε τον ύποπτο για τη δολοφονία του Χαράλαμπου Κωνσταντινίδη στην Ορμήδεια, το βράδυ της Τρίτης (25/6).