«Ξεμούδιασε» με ήττα η Ομόνοια

Η Ομόνοια αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι τη Ζάμαλεκ, ομάδα της Αιγύπτου, στην Κυπερούντα, όπου βρίσκεται για προετοιμασία το «τριφύλλι» στο πρώτο της φιλικό. Η ομάδα του Χένινγκ Μπερκ ηττήθηκε με 1-0.

Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα σημειώθηκε στο 80′ από τον Αϊμάν Χεφνί, καθώς το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς σκορ (0-0).

Η ενημέρωση από την Ομόνοια:

«Το πρώτο της φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα η ομάδα μας απέναντι στη Ζαμάλεκ στο κοινοτικό στάδιο Κυπερούντας. Ο προπονητής της ομάδας μας, Χένινγκ Μπεργκ, χρησιμοποίησε 19 ποδοσφαιριστές. `Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 0-1 υπέρ της Ζαμάλεκ με γκολ που σημειώθηκε στο 80’.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:

– 8’: Απόκρουση του Κυριακίδη σε πλασέ από το ύψος του πέναλτι ύστερα από εκτέλεση κόρνερ για τους Αιγύπτιους.

-11’: Ευκαιρία για την Ζάμαλεκ με σουτ λίγο έξω από την περιοχή του Κυριακίδη, η μπάλα πέρασε έξω.

-22’: Σουτ του Μόντες από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

-31’: Σέντρα του Περέιρα από τα δεξία, ο Ραμίρεζ έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

-35’: Μακρινό σουτ από τον Κούσουλο, η μπάλα έφυγε ψηλά έξω.

-42’: Χαμένη ευκαιρία για την Ζάμαλεκ. Έγινε κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής με τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη.

-51’: Σουτ από μακρινή απόσταση επιχείρησε ο Άλβες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

-57’: Έγινε σουτ από πλευράς Ζάμαλεκ στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Νικολάου.

-66’: Δύσκολη απόκρουση του Νικολάου σε δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.

-72’: Απόκρουση του Νικολάου σε πλασέ εντός περιοχής.

-77’: Διαγώνιο σέντρα από τον Σοφοκλέους στην περιοχή, ο Κακουλλής έκανε τη κεφαλιά όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε.

-80’: Ανοίγει το σκορ η Ζάμαλεκ

-81’: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Κατελάρη, η μπάλα χτύπησε στο τοίχος και έφυγε κόρνερ.

-82’: Κεφάλια του Κατελάρη ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με τη μπάλα να περνά λίγο έξω.

ΟΜΟΝΟΙΑ:  Κυριακίδης (46’ Νικολάου), Περέιρα, Μανρίκε (70’ Λοΐζου), Λούφτνερ (46’ Κατελάρης), Λανγκ, Κούσουλος (70’Σοφοκλέους), Γκόμεθ, Μόντες (46’ Άλβες), Τιάγκο (46’ Χαραλάμπους), Ραμίρεζ (46’ Κολοβός), Νταρμπισάιαρ (46’ Κακουλλής)».

Ο Κλεόπας Κουλουμά στο Podcast του «Τ» - Δέκα χρόνια μετά την τραγωδία: «Προσποιούμουν τον νεκρό» - Το προφητικό όνειρο για το μακελειό

Ναυαγοσώστες: Αυτά είναι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν – Η λύση και η επαρχία στην «κορυφή»

Ιώσεις: Αυξήθηκαν τα περιστατικά ενώ τριπλασιάστηκαν τα κρούσματα κορωνοϊού - Ο λόγος και τι πρέπει να προσέξουμε

Τρομακτικές στιγμές για 69χρονο: Έχασε την ισορροπία του και κατέπεσε σε βράχια στο φαράγγι του Άβακα - Η κατάσταση υγείας του

Θανατηφόρο στη Λεμεσό: Η εφαρμογή στο κινητό της άτυχης 47χρονης οδήγησε τις Αρχές σε λανθασμένο σημείο

Απόστολος Λύτρας: Οι αναρτήσεις αγάπης για τη Σοφία Πολυζωγοπούλου πριν από τον άγριο ξυλοδαρμό

Αυτά είναι τα νέα στοιχεία που προέκυψαν εναντίον του Αρχιμανδρίτη Νεκτάριου - Διάλειμμα δύο ωρών στη διαδικασία

Διάλειμμα μέχρι τις 14:30 πήρε η διαδικασία για την ακρόαση του αιτήματος της Αστυνομίας για οκταήμερη προσωποκράτηση του εν αργία Αρχιμανδρίτη Νεκτάριου.