Σε καλό δρόμο η Ομόνοια! – Νίκη με ΑΝΑΤΡΟΠΗ επί της Κάουνο Ζαλγκίρις

Νέα φιλική νίκη για την Ομόνοια στην Πολωνία, η οποία δείχνει να βρίσκεται σε καλό δρόμο!

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 2-1 της σαφώς πιο έτοιμης αγωνιστικά Κάουνο Ζαλγκίρις, με τέρματα των Κακουλλή και Κούσουλου στο Β΄ ημίχρονο.

Θυμίζουμε ότι η Λιθουανική ομάδα αντιμετώπισε τον Απόλλωνα στον Α΄ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ και αποκλείστηκε με δύο ήττες.

Μόλις πέντε αλλαγές έκανε ο προπονητής της Ομόνοιας, Χένινγκ Μπεργκ, με τη μία να είναι αναγκαστική, λόγω τραυματισμού του Ντάρμπισαϊρ.

Το φιλμ του αγώνα:

89′ Ευκαιρία για τη Ζαλγκίρις με σουτ εντός περιοχής, το οποίο κατέληξε έξω.

87′ ΓΚΟΛ 2-1 για την Ομόνοια! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κούσουλος έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα!

82′ Ευκαιρία για την Ομόνοια μετά από αντεπίθεση, κέρδος ένα κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

81′ Σουτ του Τιάγκο εντός περιοχής, η μπάλα λίγο έξω.
73′ Νέα ευκαιρία για την Ομόνοια, πάλι με τον Ραμίρεζ, ο οποίος αστόχησε από πολύ κοντά.
70′ ΓΚΟΛ 1-1: Ισοφαρίζει η Ομόνοια μετά από σέντρα του Περέιρα και σουτ του Κακουλλή.
68′ Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ραμίρεζ, μετά από κάθετη πάσα του Τιάγκο.
68′ Ευκαιρία για τη Ζαλγίκρις μετά από εκτέλεση φάουλ.
66′ Σέντρα του Κακουλλή, σουτ του Ραμίρεζ, η μπάλα ελάχιστα έξω.
57′ Εκτέλεση φάουλ του Τιάγκο, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.
56′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με την κεφαλιά του Ραμίρεζ, μετά από σέντρα του Περέιρα.
55′ Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Κακουλλή, μετά από σέντρα του Περέιρα.
50′ Κάθετη πάσα του Τιάγκο στον Ραμίρεζ, ο οποίος πλάσαρε, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
45′ ΓΚΟΛ 0-1 για τη Ζαλγκίρις με πλασέ, μετά από απόκρουση του Ουζόχο.
38′ Σουτ για τη Ζαλγκίρις, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και ο Ουζόχο απέκρουσε δύσκολα.
30′ Σέντρα του Γιόρντι Γκόμεθ, πλασέ του Ραμίρεζ, έδιωξε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

29′ Σουτ του Βίτορ Γκόμες από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο έξω.

12′ Ωραία σέντρα του Τιάγκο, πλασέ του Εζρά, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ζαλγκίρις.

2′ Συρτό σουτ του Γκόμεθ εκτός περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Η αρχική ενδεκάδα της Ομόνοιας:

Ομόνοια (Μπεργκ): Ουζόχο, Κούσουλος, Λανγκ, Περέιρα, Μανρίκε, Γκόμες, Γκόμεθ, Εζρα, Χριστοφή, Τιάγκο, Ντάρμπισαϊαρ.

Και οι αλλαγές που έγιναν:

21΄ Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Ραμίρεζ στη θέση του τραυματία Ντάρμπισαϊαρ.

56′ Ο Τζιωνής στη θέση του Εζρά.

73′ Αλλαγές για την Ομόνοια, ο Κατελάρης στη θέση του Γκόμες και ο Μαυρίας στη θέση του Περέιρα.

80′ Ο Λοΐζου στη θέση του Τζιωνή (δεν υπάρχει πρόβλημα τραυματισμού).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:

• Πόλος έλξης η Κύπρος: «Απογειώθηκε» ο τουρισμός τον Ιούνη – Οι χώρες που μας προτίμησαν και οι κυριότεροι λόγοι

• Μονογονιός με λευχαιμία: Μεγάλο μέρος της φαρμακευτικής αγωγής δεν καλύπτεται από το ΓΕΣΥ - Συγκινητική ανταπόκριση από πολίτες

• Σειρήνες αεροπορικής επιδρομής ήχησαν στην πόλη Εϊλάτ του Ισραήλ - Στα καταφύγια οι κάτοικοι

• Αναλυτικά ο καιρός: Καμίνι η Κύπρος με κίτρινη προειδοποίηση - Μέχρι πού θα φτάσει η θερμοκρασία

• Εκτός κινδύνου ο συνοριοφύλακας που πυροβολήθηκε από την τουρκική πλευρά στον Έβρο

• Οι αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής (21/7): Πού θα δείτε το Γκραν Πρι Ουγγαρίας

Έτοιμος για τολμηρές αποφάσεις ο Νίκος Χριστοδουλίδης - Ποια μηνύματα έστειλε ο Κυριάκος Μητσοτάκης στον Ερντογάν

Κρίσιμους και δύσκολους μήνες χαρακτήρισε τους επόμενους μήνες για το κυπριακό, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, σε δηλώσεις του κατά την κατ’ ιδίαν συνάντηση που είχε με τον Έλληνα Πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη, ο οποίος παρέστη σε εκδήλωση στο Προεδρικό Μέγαρο, για καταδίκη της τουρκικής εισβολής.