Ξεκίνησε με… ΑΓΡΙΕΣ διαθέσεις η Λίβερπουλ, αλλά ΑΝΗΣΥΧΕΙ για τον «φύλακα άγγελο» της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λίβερπουλ ξεκίνησε ιδανικά την χρονιά στην Premier League, φορτώνοντας με «4άρα» (4-1) την Νόριτς και δείχνοντας έτοιμη να… ξανασαλπάρει για τον τίτλο στο Νησί.

Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ ήταν αποφασισμένοι, προηγήθηκαν με 4-0 στο ημίχρονο, αλλά ο τραυματισμός του Άλισον «πάγωσε» λίγο το εορταστικό κλίμα στο Άνφιλντ, περιμένοντας να διαπιστωθεί η ζημιά που έχει υποστεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας μάλλον… το μυαλό στον Βραζιλιάνο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν χώρους και απλώς πέτυχαν το γκολ της τιμής με τον Πούκι.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους «Κόκκινους», αφού ο Χάνλεϊ έβαλε άτσαλα το πόδι του στη σέντρα του Οριγκί κι έστειλε την μπάλα… στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0 των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια, ο «Φαραώ» δήλωσε παρών, με την καραμπόλα να ευνοεί τον Φιρμίνο και την μπάλα να καταλήγει στον Σαλάχ για το 2-0, ενώ το κόρνερ του τελευταίου στο 28′ έφερε το 3-0 από τον Φαν Ντάικ.

Στο 39ο λεπτό θα ερχόταν η στιγμή που θα «πάγωνε» το Άνφιλντ, με τον Άλισον να υποχρεώνεται σε αλλαγή, αν και μέχρι την ανάπαυλα δεν επηρέασε το εορταστικό κλίμα, με τον Οριγκί στο 42′ να προσθέτει το όνομα του στη λίστα των σκόρερ για το επιβλητικό 4-0.

Η… σκέψη στον τραυματισμό του τερματοφύλακα της Λίβερπουλ επικράτησε στο δεύτερο ημίχρονο, με το σκορ ασφαλές.

Η Νόριτς επομένως, βρήκε τις ευκαιρίες και σε μία από αυτές ο Πούκι πλάσαρε ωραία για το τελικό 4-1.