ΔΙΕΘΝΗ

Το πάρτι... του Ρούνεϊ και της παρέας του (VIDEO)

Η Αγγλία ήταν το απόλυτο φαβορί απέναντι στη Λιθουανία και φρόντισε να το αποδείξει και στον αγωνιστικό χώρο του «Γουέμπλεϊ».

Οι Άγγλοι επιβλήθηκαν με 4-0 και συνεχίζουν χωρίς απώλειες την πορεία τους προς τα τελικά του Euro 2016. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Ρούνεϊ άνοιξε το σκορ και πλησίασε στα δύο γκολ τον Μπόμπι Τσάρλτον.

Ο Γουέλμπεκ διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ο Στέρλινγκ στο 58΄. Ενάμιση λεπτό μετά που πέρασε στο παιχνίδι και πραγματοποίησε ντεμπούτο με την Εθνική Αγγλίας, ο Κέιν, σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.