Ένα ημίχρονο ΟΛΑ μηδέν!

Σε ένα πάρα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο ΑΕΛ και ΑΕΚ βρίσκονται στη λευκή ισοπαλία (0-0) με τις δύο ομάδες να έχουν μόλις από μια καλή ευκαιρία.

Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία είχε η ομάδα του Ιμανόλ Ιδιάκεθ. Ο Γιάννου στο 14′ βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, μπήκε στην περιοχή ανενόχλητος και χωρίς πίεση έκανε το σουτ, αλλά, η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

Στο 23′ ήταν σειρά της ομάδας του Ντούσαν Κέρκεζ να χάσει κλασική φάση. Ο Μαέ επωφελήθηκε από τις κόντρες στην περιοχή, έκανε το πλασέ από πολύ κοντά, ωστόσο ο Τόνιο έδιωξε με τα πόδια.

Από εκεί και πέρα, δεν είχε κάτι το ουσιαστικό ή το αξιόλογο, με το πρώτο 45λεπτο να είναι πολύ κακό και να «κλείνει» χωρίς σκορ, στο 0-0.

Υπουργός Δικαιοσύνης από το συντονιστικό κέντρο - «Οριετήθηκε η πυρκαγιά στην περιοχή Φαρμακά»

Η πυρκαγιά στην περιοχή του Φαρμακά έχει οριοθετηθεί, δήλωσε στο ΚΥΠΕ ο Υπουργός Δικαιοσύνης Δημόσιας Τάξης Μάριος Χαρτσιώτης, εκφράζοντας αισιοδοξία πως με την ενεργοποίηση των πτητικών μέσων με το πρώτο φως της ημέρας η πυρκαγιά θα τεθεί υπό έλεγχο μέχρι το μεσημέρι.