Έμεινε με 10 παίκτες στο Τσίρειο όμως πήρε… πολύτιμο τρίποντο!

Δύσκολη νίκη για τον Άρη με 2-1 κόντρα στον ΑΣΙΛ για την 5η αγωνιστική στη Β’ Κατηγορία.

Στους 12 βαθμούς έφτασε ο Άρης μετά τη νίκη του ενώ έπαιζε με 10 παίκτες από το 80ο λεπτό.

Το σκορ για τον Άρη άνοιξε ο Ματθαίου στο 20ο λεπτό με όμορφο πλασέ από το ύψος της περιοχής και στο 58′ ο Μπάρμπαρο με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Κωμοδίκης μείωσε σε 2-1 για τον ΑΣΙΛ με ωραίο σουτ εκτός περιοχής ενώ στο 80′ ο Άρης έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μαλεκκίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν μέχρι το τέλος και πήραν την τέταρτη τους νίκη σε πέντε ματς.

Μονή Αββακούμ: «Σφραγισμένα χείλη» από την Ανακριτική Επιτροπή - «Ελπίζω να μην σκεφτούν κάτι τέτοιο» η τοποθέτηση Βαβούσκου

Δεν έχουν καμία απάντηση για το Υπόμνημα γενικότερα, που κατέθεσαν στην Ανακριτική Επιτροπή της Εκκλησίας της Κύπρου και ούτε για το δεδικασμένο από τις αποφάσεις που εξέδωσε ο Μητροπολίτης Ταμασού, δήλωσε στο ΚΥΠΕ και ερωτηθείς σχετικά ο εκ των δικηγόρων των πέντε μοναχών, που απαρτίζουν την αδελφότητα, Αναστάσιος Βαβούσκος.