Προκάλεσε έκπληξη σε αρκετούς ΑΕΛίστες, η… ξαφνική εμφάνιση του Αντρέα Σοφοκλέους πριν τρεις μέρες, ο οποίος κινητοποιήθηκε με σκοπό να τροποποιηθούν πρόνοιες του Νόμου περί καταστολής της Βίας (κάρτα οπαδού).
Αρκετοί έσπευσαν να χαιρετίσουν την πρωτοβουλία του προέδρου της ομάδας, ερμηνεύοντας την παράλληλα ως μια κίνηση ότι παραμένει ενεργός!
Είναι κι άλλοι, που ικανοποιήθηκαν από τη μια, ωστόσο από την άλλη, περιμένουν ότι θα γίνει πιο ενεργητικός και θα βγάλει περισσότερο δυναμισμό και για θέματα που αφορούν την ίδια την οικογένεια της ΑΕΛ.
Σπάνια «εμφανίζεται» στα Μέσα Ενημέρωσης, για να μιλήσει για ζητήματα που αφορούν ομάδα. Δεν ήταν ποτέ… τακτικός στα ραδιόφωνα και στις τηλεοράσεις, ωστόσο η ομάδα της Λεμεσού υστερεί σημαντικά στον τομέα της επικοινωνίας.
Όπως λεν μερικοί, μετά από παιχνίδια που η ομάδα δεν αντιμετωπίστηκε στα ίσα από τη διαιτησία (όπως έγινε για παράδειγμα με την Ομόνοια), η αντίδραση ήταν χλιαρή έως ανύπαρκτη, εκ μέρους της κίτρινης διοίκησης.
Φυσικά δεν περιμένουν ότι ο «Σόφο» θα γίνει ξαφνικά «μαϊντανός», αλλά τουλάχιστον αναμένουν ότι η ΑΕΛ δεν θα συνεχίσει να είναι εξαφανισμένη από τα media.
Π.Χ.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Φόρεσαν χειροπέδες σε 32χρονη για τα 40 κιλά κάνναβης και οπλισμό στη Λεμεσό
• Τίτλοι τέλους για την «Προίκα του Μωρού» - Γιατί «μπήκε» σε αναστολή
• Το κυπριακό και οι σχέσεις των συγκυβερνώντων κομμάτων με τον Νίκο Χριστοδουλίδη
• Μιχάλης Χατζηγιάννης: Αυτή είναι η νέα επαγγελματική του δραστηριότητα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις