Προκρίθηκε στα ημιτελικά με 4άρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ουτρέχτη κέρδισε μέσα στην έδρα της Γκόου Αχέντ Ιγκλς με 4-1 και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ-ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Γκόου Αχέντ Ιγκλς-Ουτρέχτη: 1-4

(Ναβρατίλ 49’-Γκούσταφσον 37’, Μάχερ 45+2’, Μπαχεμπέκ 55’, Πέτερσον 74’)

Μεγάλη πρόκριση για την Ουτρέχτη που κέρδισε με 4-1 την Γκόου Αχέντ Ιγκλς και θα βρεθεί στα ημιτελικά του ολλανδικού Κυπέλλου.

Στο 37ο λεπτό ο Γκούσταφσον άνοιξε το σκορ για την Ουτρέχτη με σουτ από το ύψος του πέναλτι και στο 45+2’ ο Μάχερ με εκτέλεση φάουλ που κόντραρε και στο τείχος, έκανε το 0-2. Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς μείωσε με σουτ του Ναβρατίλ από δεξιά στο 49ο λεπτό αλλά στο 55’ ο Μπαχεμπέκ με πλασέ εξ επαφής έκανε το 1-3.

Και μάλιστα στο 74’ ο Πέτερσον με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, έκανε το 1-4.

LIVE Tελικός Champions League: Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης (0-0)

Ντόρτμουντ και Ρεάλ Μαδρίτης διεκδικούν το τρόπαιο του Τσάμπιονς Λιγκ, στο Γουέμπλεϊ.