ΚΥΠΡΟΣ

Live: Οι αγώνες του Β’ ομίλου

Καλησπέρα κυρίες και κύριοι. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη των τριών σημερινών αγώνων για το Β’ όμιλο, για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τους αγώνες Οθέλλος-Αγία Νάπα, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ και Εθνικός-Δόξα. Σέντρα σε όλους τους αγώνες στις 16:00.

ΟΘΕΛΛΟΣ-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 2-2

Διαιτητής ορίστηκε ο Χρίστος Νικολαίδης με βοηθούς τους Αθηνόδωρο Ιωάννου και Μιχάλη Τσεντή. Τέταρτος διαιτητής ο Μάριος Νικολάου και παρατηρητής ο Παναγιώτης Γερασίμου.

76’ 2-2 Ο Σερτζίνιο Γκριν ισοφάρισε για τον Οθέλλο με εξαιρετικό γκολ

56’ 1-2 Παίρνει και πάλι προβάδισμα στο σκορ η Αγία Νάπα με μακρινό σουτ του Μάρτσιεφ μετά που του έστρωσε τη μπάλα ο Μέρτακκας

26’ 1-1 Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τιάγκο ισοφάρισε για τον Οθέλλο.

9’ 0-1 Ο Χάμπερ με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για την Αγία Νάπα.

Οθέλλος: Ρόιν, Γκριν, Ευθυμίου, Μενέντες, Βασιλείου, Χατζηγιαννακού, Βέρα, Ουλίσε, Πουτζιουρής, Γκριγκαλασβίλι, Τιάγκο

Αγία Νάπα: Κίττος, Φίλγκεϊτ, Χάμπερ, Μάρτσεφ, Φούσκο, Παναγιότοφ, Αντωνίου, Μέσσιος, Μέρτακας, Μγκούνι, Άντολεκ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΑΕΛ 1-1

Διαιτητής ορίστηκε ο Κώστας Ψευδιώτης. Βοηθοί διαιτητές οι Χριστάκης Σπανός και Κυριάκος Κυριάκου, τέταρτος διαιτητής ο Λοίζος Παναγιώτου και παρατηρητής ο Άνθιμος Παπαχαραλάμπους.

Ημίχρονο στο στάδιο Αμμόχωστος με τις δύο ομάδες να είναι στο ισόπαλο 1-1. Προηγήθηκε με τον Σταύρου η ΑΕΛ, ισοφάρισε με τον Βιλέλα η Νέα Σαλαμίνα.

23’ 1-1 Εξαιρετικός συνδυασμός Πεδρίτο, Λεόν και Βιλέλα και ο τελευταίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας τον αγώνα

2’ 0-1 Ο Ανδρέας Σταύρου με σουτ άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ.

Νέα Σαλαμίνα: Στράους, Αουρέλιο, Κούσουλος, Πεδρίτο, Λεόν, Εζέ (65΄), Κυριάκου, Λαμπρόπουλος (65΄ Γκράιμς), Βιλέλα, Παπάβα, Τσιγκουίνι

ΑΕΛ: Ρομέρο, Σιέλης, Σταύρου, Ταγκμπατζούμι, Νικολάου (64’ Καλό), Λίλλης, Εντμάρ, Μεντί, Ναντό, Κυριάκου, Βασιλείου

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ 0-2

Διαιτητής ορίστηκε ο Θωμάς Μούσκος, βοηθοί διαιτητές οι Πέτρος Πέτρου και Χαράλαμπος Γεωργίου, τέταρτος διαιτητής ο Χαράλαμπος Σκαπούλλης και παρατηρητής ο Κύρος Γεωργίου.

74’ 0-2 Σουτ του Νίλσον Αντόνιο η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Ντιόγο Ράμος διπλασίασε τα γκολ της Δόξας

65’ 0-1 Ο Λόπες βρήκε τον Ράμος που με συρτό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τη Δόξα

34’ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα όταν η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι στην κεφαλιά του Ράμος

7’ Σουτ του Λόπο έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Βαλβέρδε

Εθνικός: Βαλβέρδε, Χάτζιαρος, Ταλ, Ατάντα, Χριστοφή, Αργυρίου, Πράκερ, Γκαρσία (68΄ Ζουνίνιο), Μέλο, Μπέλφορντ, Χατζηβασίλης.

Δόξα: Χατζηφραγκίσκου, Ρ. Γκονζάλες, Λεονάρντο, Φεράν, Αντόνιο, Λόπες, Καλντερόν, Φερνάντες, Ράμος, Γκιλ, Λόπο.

Απειλές Χεζμπολάχ: Τέσσερις πιθανοί στόχοι στην Κύπρο - Η χαρτογράφηση από αναλυτές

Από πού μας ήρθαν οι τουρίστες τον Μάιο και πόσοι Κύπριοι ταξίδεψαν στο εξωτερικό

Πισίνες: Αυτοί είναι οι συχνότεροι τύποι λοιμώξεων – Τα συμπτώματα, οι συμβουλές και το…βρεγμένο μαγιό – Ειδικός στο «T»

Σοβαρό τροχαίο Αγία Νάπα: Δεν φορούσε κράνος ο 21χρονος μοτοσικλετιστής - Η κατάσταση της υγείας του

Απόπειρα φόνου εναντίον αστυνομικού: Διάταγμα οκταήμερης κράτησης για τον 40χρονο

Πυρκαγιά στην Επαρχία Λεμεσού: Γίνεται προσπάθεια για πλήρη οριοθέτηση - Σοβαρός κίνδυνος αναζωπυρώσεων

Μπορεί τα ΜΜΕ στο Λίβανο να αναφέρουν ότι ο ηγέτη της Χεζμπολάχ, Χασάν Νασράλα, δεν απείλησε την Κύπρο αλλά την προειδοποίησε , ωστόσο αναλυτές προχώρησαν ένα βήμα παραπέρα χαρτογραφώντας το ενδεχόμενο υλοποίησης όσων δήλωσε, αναφέροντας τέσσερις πιθανούς στόχους.