Έχασε την ευκαιρία για τετράδα η Ατλέτικο Μαδρίτης

Σε ένα ματς που δεν προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις Αθλέτικ Μπιλμπάο και Ατλέτικο Μαδρίτης έμειναν στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και απώλεσαν την ευκαιρία να ανέβουν στην 4η θέση της La Liga.

Το ματς

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ειδικά στο πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο 12ο λεπτό του αγώνα ο Καράσκο βγήκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά το δεξί πλασέ έφυγε άουτ.

Στη συνέχεια και μετά το πρώτο αυτό διάστημα οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την κατάσταση και έφτασαν σε σημείο να έχουν μέχρι και 68% κατοχή.

Στο 33ο λεπτό η Αθλέτικ Μπιλμπάο έφτασε μία ανάσα από το γκολ, με τον Όμπλακ να αποκρούει την δυνατή γυριστή κεφαλιά του Γιεράι.

Τελικά οι γηπεδούχοι δικαιώθηκαν και άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό του αγώνα, με τον Μουνιαίν να πιάνει το σουτ στη κίνηση και να μην αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Όμπλακ. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο αλλά μετά το γκολ οι παίκτες της Ατλέτικο Μαδρίτης ξύπνησαν. Έτσι λοιπόν μετά από πάσα του Σαούλ ο Ντιέγκο Κόστα έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Ντιέγκο Κόστα.

Έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν πολλές φάσεις. Στο 60ο λεπτό έγινε ένα σουτ από διαγώνια θέση από την Αθλέτικ με τον Όμπλακ βέβαια να μην ανησυχεί.

Στο 80ο λεπτό του αγώνα να χάνει τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ατλέτικο, με τον Σιμόν να νικάει διαδοχικά Λόντι και Αρία. Τελικά το 1-1 παρέμεινε.

Πηγή: Sdna.gr

The post Έχασε την ευκαιρία για τετράδα η Ατλέτικο Μαδρίτης appeared first on Thema Sports.

Φονικό στην Πάφο: Στο νοσοκομείο η μητέρα του θύματος - Φαίνεται να δέχθηκε σπρώξιμο κατά την διάρκεια της αντιπαράθεσης

Ρίχνουν «στάχτη» στα μάτια καταναλωτών και τους πωλούν διαμάντια «μαϊμού» - Πώς τους ξεγελούν και τι να προσέξετε

Μονή Αββακούμ: Αντιμέτωποι με 19 κατηγορίες και 14 χρόνια φυλάκισης - Ποιος έδωσε τα χρήματα της εγγύησης

«Λαμπάδιασαν» όχημα 34χρονου στη Λεμεσό - Υπέστη εκτεταμένες ζημιές

Βρετανία: Ποιος είναι ο ο νέος Πρωθυπουργός, Κιρ Στάρμερ - Η πορεία του μέχρι τη Ντάουνινγκ Στριτ

Aπολύθηκες; Μάθε τα δικαιώματα σου - Ολες οι λεπτομέρειες

Έπεσαν οι τόνοι στο εθνικό συμβούλιο - Δρομολόγηση συγκεκριμένων κινήσεων σε διπλωματικό επίπεδο

Μία από τις κρισιμότερες συνεδριάσεις του Εθνικού Συμβουλίου η σημερινή, η οποία πραγματοποιήθηκε υπό το φως των προκαταρκτικών εκθέσεων του ΓΓ των ΗΕ για την ΟΥΝΦΙΚΥΠ και λίγες μέρες πριν την ετοιμασία της έκθεσης Ολγκίν, η οποία σύμφωνα με τον Κυβερνητικό Εκπρόσωπο Κωνσταντίνο Λετυμπιώτη, αναμένεται στις 10 Ιουλίου.