Χρήσιμο τεστ για Νέα Σαλαμίνα και Αλκή – Μοίρασαν την… παρτίδα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο “Αμμόχωστος” το βράδυ της Τετάρτης 12/08, μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και της Αλκής.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο Α΄ ημίχρονο με τον Ροβίθη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο δεύτερο μέρος με τον Χρίστου.

Έδωσε χρόνο σε πολλούς νεαρούς ο Πάμπος Χριστοδούλου, ενώ πέρασαν από το “μικροσκόπιο” του και δύο ποδοσφαιριστές (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ).

Άρεσε η “Αθάνατη”, είχε καλές στιγμές στο παιχνίδι και θα μπορούσε να πάρει τη φιλική νίκη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

86΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον δραστήριο Φακούντο, η μπάλα στο δοκάρι και έξω.

77΄ Ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Φακουντο, η μπάλα μόλις άουτ.

68΄ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα, η οποία ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Χρίστου. Προηγήθηκε σουτ του Οσέι στο δοκάρι.

66΄ Κεφαλιά από τον Ροβίθη, άουτ.

62΄ Σουτ από τον Αρτεμίου, έξω η μπάλα.

53΄  Δοκάρι για την Άλκη μετά από πλασέ του Ροβίθη.

51΄ Σουτ από τον Λεμέσιο, μπλοκάρει ο Κέλαβα.

34΄ Κεφαλιά του Γουίκς από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

33′ ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Ροβίθη, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Κίσσα.

21΄  Κεφαλιά από τον Ροβίθη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19΄ Πλασέ του Ποντικού εντός περιοχής, η μπάλα μόλις άουτ.

17΄ Σουτ  από τον Αρτεμίου, απέκρουσε ο Παναγιώτου.

2΄ Δυνατό σουτ του Νικολάου από καλή θέση, άουτ.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Νέα Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Κίσσας, Τάμου, Χρυσοστόμου, Χατζηκωνσταντή, Νικολάου, Αντιόλο, Λεμέσιος, Ποντικός, Παπουής, Αρτεμίου, Χρίστου.

Αλκή (Μούζουρος): Παναγιώτου, Φιλίππου, Μαμαντού, Ευθυμίου, Μούζουρος, Φοινίρης, Πουτζιουρής, Γουίκς, Λίλλης, Σιαπανής, Ροβίθης.

Η επίσημη Αλκή ενημερώνει:

«Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, πέρασαν στο γήπεδο οι Κελάβα, Χαραλάμπους, Κατσιατή και Λεονάρντο. Εκτός έμειναν οι Μούζουρος, Ευθυμίου, Σιαπάνης και ο τερματοφύλακας Παναγιώτου.

Αλλαγές για την ομάδα μας στο 65ο λεπτό. Μπήκαν στο γήπεδο οι Γκουτσόν, Λιασίδης και Φώτη αντικαθιστώντας τους Πουτζουρή, Μαμαντού και Λίλλη.

Στο 70ό λεπτό ο Μοχάμεντ πήρε τη θέση του Ροβίθη.

Αμέσως μετά την ισοφάριση, η ομάδα μας προχώρησε σε ακόμα μία αλλαγή. Ο Πλούταρχος Αλωνεύτης αντικατέστησε τον Θίο Γουίκς.

Αλλαγή για την ομάδα μας στο 85ο λεπτό με τον Φράγκο να παίρνει τη θέση του Φιλίππου».

Διαιτητής: Νικόλας Νεοκλέους
Βοηθοί διαιτητές: Παύλος Γεωργίου, Ανδρέας Βίκτωρος

The post Χρήσιμο τεστ για Νέα Σαλαμίνα και Αλκή – Μοίρασαν την… παρτίδα appeared first on Thema Sports.

Ο Κλεόπας Κουλουμά στο Podcast του «Τ» - Δέκα χρόνια μετά την τραγωδία: «Προσποιούμουν τον νεκρό» - Το προφητικό όνειρο για το μακελειό

Ναυαγοσώστες: Αυτά είναι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν – Η λύση και η επαρχία στην «κορυφή»

Ιώσεις: Αυξήθηκαν τα περιστατικά ενώ τριπλασιάστηκαν τα κρούσματα κορωνοϊού - Ο λόγος και τι πρέπει να προσέξουμε

Νέα αποκάλυψη: Το Ισραήλ γνώριζε δύο εβδομάδες πριν από την εισβολή της Χαμάς την ύπαρξη σχεδίου επίθεσης

Θανατηφόρο στη Λεμεσό: Η εφαρμογή στο κινητό της άτυχης 47χρονης οδήγησε τις Αρχές σε λανθασμένο σημείο

Ανδρέας Λέοντας: Βάφτισε τον δεύτερο γιο του στην Παναγία της Τήνου - Φωτογραφίες

Αυτά είναι τα νέα στοιχεία που προέκυψαν εναντίον του Αρχιμανδρίτη Νεκτάριου - Διάλειμμα δύο ωρών στη διαδικασία

Διάλειμμα μέχρι τις 14:30 πήρε η διαδικασία για την ακρόαση του αιτήματος της Αστυνομίας για οκταήμερη προσωποκράτηση του εν αργία Αρχιμανδρίτη Νεκτάριου.