Πρώτοι ΒΑΘΜΟΙ με… διπλό μέσα στο Δασάκι!

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής απέδρασε από το Δασάκι με το διπλό κόντρα στον Εθνικό στο ντεμπούτο του Νίκου Ανδρονίκου στον πάγκο. Απέκρουσε πέναλτι του Μάριου Ηλία ο Καΐκέ!

Πρώτα ο Κονέ στο 59′, ένα λεπτό μετά την είσοδο του στο ματς, νίκησε τον Μπογκατίνοφ σε τετ-α-τετ και πέντε λεπτέ μετά ο Ραφίνια με πανέμορφο σουτ λίγο έξω από την περιοχή έγραψε το 0-2.

Στο 70′ ο Εθνικός κέρδισε πέναλτι όμως ο Καϊκέ τον… «ψάρεψε», κράτησε το 0-2 για την ομάδα της Αραδίππου και κάπως έτσι ήρθε η πρώτη φετινή νίκη για τον Ερμή!

Τo φιλμ του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

85′ Τελευταία λεπτά, ο Ερμής κρατάει εύκολα το υπέρ του 0-2

75′ Σουτ του Παπαγεωργίου, αποκρούει και πάλι ο Καΐκέ

71′ Αποκρούει ο Καΐκέ την εκτέλεση του Μάριου Ηλία!

70′ Πέναλτι για τον Εθνικό!

68′ Εκτός ο Βαλλιάνος, μέσα ο Οκό για Ερμή. Έξω ο Κουμής, μέσα ο Μωυσέως για Εθνικό

66′ Αλλαγή για Εθνικό. Ντολεζάλ αντί Κοστόφσκι

64′ ΓΚΟΛ για τον Ερμή και 0-2! Φοβερό σουτ από τον Ραφίνια με το δεξί από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να καταλήγει στη γωνία του Μπογκατίνοφ

59′ ΓΚΟΛ για τον Ερμή! Δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στο ματς, ο Κονέ σκοράρει με πλασέ σε τετ-α-τετ με Μπογκατίνοφ

58′ Έξω ο Ρουσιάς, μέσα ο Κονέ για Ερμή

57′ Απαντά ο Ερμής στις ευκαιρίες. Ο Δημητρίου από την μικρή περιοχή και αριστερά, έκανε κακό τελείωμα

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό! Ο Παπαγεωργίου έκανε την μπαλιά από δεξιά, ο Κουμή το γυριστό όμως ο Καΐκέ του είπε όχι με εντυπωσιακό τρόπο

51′ Σουτ του Παπαγεωργίου, κοντράρει η μπάλα αλλά δεν αιφνιδιάζεται ο Καικέ

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Εθνικού το σουτ του Παπαγεωργίου κοντράρει σε σώματα αμυντικών και πάει εκτός

39′ Μακρινό σουτ του Κουσιάππα, μαζεύει εύκολα ο Καικέ

34′ Κίτρινη στον Δημητρίου

21′ Απειλεί ξανά με Ραφίνια ο Ερμής. Ο Βραζιλιάνος πάτησε περιοχή από δεξιά όμως το πλασέ του πέρασε λίγο έξω

18′ Νέα ευκαιρία με Κουσιάππα! Ωραία συνεργασία Παπαγεωργίου-Ηλία και ο Κουσιάππας έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι όμως και πάλι δεν βρήκε στόχο

12′ Ωραία ενέργεια του Ηλία από αριστερά, έκανε την σέντρα όμως η κεφαλιά του Κουσιάππα πέρασε πάνω από τα δοκάρια

6′ Ο Ραφίνια μπήκε στην περιοχή του Εθνικού από αριστερά, το πλασέ του όμως έφυγε εκτός

19:00 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Εθνικός (Κλάφουριτς): Μπογκαντίνοφ, Ιωάννου, Μ.Ηλία, Παπαγεωργίου, Σάντος, Κουντόμπιακ, Γκόρουμπετς, Κοστόφσκι, Χριστοφή, Κουσιάππα, Κουμής

Ερμής (Ανδρονίκου): Σάντος, Δημητρίου, Γαβριήλ, Φερνάντες, Ρουσιάς, Κορέια, Ραφίνια, Σάντο, Κυριακίδης, Βαλλιάνος, Πέδρο

Παρατηρητής:  Καπιτανής Κώστας

The post Πρώτοι ΒΑΘΜΟΙ με… διπλό μέσα στο Δασάκι! appeared first on Thema Sports.

Πλαστικές σακούλες: Πού πήγαν τελικά τα λεφτά από τα 6 σεντς των πωλήσεων  - Γιατί καταργήθηκαν και ποιο το παράδοξο

Συγκλονιστικές εικόνες - Οδού: Τα σημεία όπου έσωσαν εθελοντές από την φονική πυρκαγιά το 2021 - Αποκάλυψη στο «Τ»

Θετικά νέα για την ανεργία στην Κύπρο: Η μείωση του ποσοστού και οι τομείς - Πίνακες

Θανατηφόρο στην Κοκκινοτριμιθιά: Υπό τετραήμερη κράτηση ο 23χρονος οδηγός - Οι κατηγορίες που αντιμετωπίζει

Επεισοδιακή καταδίωξη: Χειροπέδες σε 26χρονο καταζητούμενο και 32χρονο παράνομο μετανάστη - Βρήκαν και ναρκωτικά στο όχημα

Εντοπίστηκε νέα μετάλλαξη του Covid: Ονομάζεται «FLiRT» - Λειτουργούν τα τρέχοντα εμβόλια; - Όσα πρέπει να ξέρετε

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Απαστράπτουσα στο κόκκινο χαλί του Φεστιβάλ των Καννών - Δείτε φωτογραφίες

Εκλογές 2024: Αναρτήθηκαν διαδικτυακά τα ψηφοδέλτια - Πώς προχωρούν οι διαδικασίες ενόψει της 9ης Ιουνίου

Ήδη ψηφοδέλτια έχουν αναρτηθεί διαδικτυακά, και οι εκλογείς μπορούν να εξοικειωθούν με αυτά, ενώ στα εκλογικά κέντρα θα δοθεί όση βοήθεια χρειάζεται προκειμένου να μπορέσει ο κάθε ψηφοφόρος να αντιληφθεί πώς και τι ακριβώς θα ψηφίσει, δήλωσε το Σάββατο στο Κυπριακό Πρακτορείο Ειδήσεων (ΚΥΠΕ) ο Γενικός Έφορος Εκλογών, Γενικός Διευθυντής του Υπουργείου Εσωτερικών, Δρ Ελίκκος Ηλία, ενόψει της επικείμενης διπλής εκλογικής διαδικασίας της 9ης Ιουνίου.