LIVE: ΑΕΚ – ΑΕΛ 2-1 (B’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Ζωντανά η εξέλιξη του ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στην Αρένα ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΑΕΛ.

Το LIVE:

68′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με Τρισκόφσκι! Ωραία μπαλιά του Ναράνχο και ο Τρισκόφσκι αφού κατέβασε υποδειγματικά την μπάλα μες την περιοχή στη συνέχεια νίκησε τον Βοζίνια

65′ Σουτ του Μηνά Αντωνίου, ο Φερνάντεθ με τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ

63′ Έξω ο Μαέ, μέσα ο Μπάμπιτς

61′ Έξω ο Μακρής, μέσα ο Ακοράν

55′ Κίτρινη στον Ναράνχο

47′ Κίτρινη στον Χέιτλι

46′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Άμπραχαμ, έξω ο Σπιρόφσκι

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+3′ Εκτέλεση φάουλ του Τρισκόφσκι, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια

45+2′ Κίτρινη στον Σάντος

2′ λεπτά οι καθυστερήσεις

45′ Κίτρινη στον Σπιρόφσκι

42′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ μετά το κόρνερ του Ριέρα, ο Αντωνίου έκανε την κεφαλιά από την μικρή περιοχή όμως ο Τέουνκενς απέκρουσε

39′ Επίθεση με καλές προυποθέσεις για ΑΕΚ, το σουτ του Ναράνχο όμως δεν ήταν καλό

37′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Μακρή! Ο Θωμάς Ιωάννου έκανε την μπαλιά, λάθος έξοδος του Βοζίνια και ο Τρισκόφσκι έδωσε στον Μακρή που σκόραρε από κοντά

33′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Μπουνόζα, μέσα ο Ράσο

24′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Ριέρα! Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, οι Ντανίλο-Μαέ συνεργάστηκαν και έδωσαν έτοιμο γκολ στον Ριέρα, που σκόραρε προ κενής εστίας

11′ Κρατάει μπάλα η ΑΕΛ και πιέζει όμως δεν απείλησε ακόμη. Μια κεφαλιά του Τρισκόφσκι για την ΑΕΚ έφυγε αρκετά μέτρα έξω

5′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, χωρίς την μεγάλη φάση

20:30 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ενδεκάδες:

ΑΕΚ: Τέουνκενς, Τρουγιόλς, Ιωάννου, Μοισόφ, Φερνάντεζ, Χέιτλι, Σπιρόφσκι, Ναράνχο, Μακρής, Νάντο, Τρισκόφσκι
Στον πάγκο: Τόνιο, Τάντι, Αντωνιάδης, Άμπραχαμ, Σπόλιαριτς, Ακοράν, Αναστασίου, Φλοριάν, Ναούμ

ΑΕΛ:Βοζίνια, Σάντος, Τεϊσέιρα, Μπουνόζα, Κυριάκου, Μεντόγεβιτς, Παπαφώτης, Ντανίλο, Ριέρα, Αντωνίου, Μαέ
Στον πάγκο: Κεραυνός, Ζντραβκόφσκι, Αντάμοβιτς, Κέρκεζ, Δ. Αβραάμ, Γεωργίου, Μπάμπιτς, Νικολεττίδης, Ράσο

Παρατηρητής:   Καραϊσκάκης Μιχάλης

The post LIVE: ΑΕΚ – ΑΕΛ 2-1 (B’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ) appeared first on Thema Sports.

• Χριστίνα Παυλίδου: Ραγίζει καρδιές η ανάρτηση της για τη μητέρα της

Το Ισραήλ ετοιμάζεται για επίθεση στο Ιράν τις επόμενες ώρες - Διάγγελμα Νετανιάχου

Εντός των επόμενων ωρών αναμένεται η επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν.