Εύκολα η Μορεϊρένσε – Διπλό στην έδρα της ουραγού η Ρίο Άβε

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μορεϊρένσε – Μαρίτιμο: 2-1
(Φελίπε Πιρές 21′, Νούνο Πέδρο 45+2′ – Ζαϊναντίν 90′)
Εύκολη νίκη για τη Μορεϊρένσε που καθάρισε με 2-1 τη Μαρίτιμο με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο τελειώνοντας από νωρίς το παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Φελίπε Πιρές στο 21′ ενώ στο 36′ η Μαρίτιμο έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ζαν. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Νούνο Πέδρο σκόραρε για το 2-0 της Μορεϊρένσε, ενώ το μόνο που κατάφερε η Μαρίτιμο ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Ζαϊναντίν στο 90′.
Φαρένσε – Ρίο Άβε: 0-1
(Κάρλος Μανέ 20′)
Δύσκολη νίκη για τη Ρίο Άβε που πέρασε με 0-1 από την έδρα της ουραγού Φαρένσε χάρη στο γκολ του Κάρλος Μανέ στο 20′.

The post Εύκολα η Μορεϊρένσε – Διπλό στην έδρα της ουραγού η Ρίο Άβε appeared first on Thema Sports.

MetaMax: Μαρτυρία Interpol «καίει» τον 54χρονο πρώην αστυνομικό - Υποσχόταν κέρδη ως ο «ηγέτης» στην Κύπρο

Μαρτυρία και μέσω της Ιντερπόλ εξασφαλίστηκε, σύμφωνα με την Αστυνομία, εναντίον του 54χρονου συλληφθέντα σε σχέση με την απάτη "πυραμίδα" γνωστής ως Metamax, ο οποίος φέρεται να υποσχόταν μεγάλα κέρδη και να παρουσιαζόταν ως «leader (ηγέτης)» της Metamax στην Κύπρο. Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι έπεσε και αυτός θύμα της απάτης.