Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την πρόκριση της Νάπολι στα ημιτελικά

Σκοράροντας τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο, η Νάπολι επιβλήθηκε με 4-2 της Σπέτσια και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Από το πρώτο ημίχρονο καθάρισε την Σπέτσια η Νάπολι, που νίκησε με 4-2 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Όλα τα γκολ των «παρτενοπέι» σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με τον Κουλιμπαλί να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Λοσάνο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 20’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Πολιτάνο έκανε το 3-0 για την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο.

Ο Ελμάς στο 40’ έκανε τέσσερα τα τέρματα των Ναπολιτάνων, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά τη νίκη.

Γκιάσι και Ακάμπορα μείωσαν με γκολ στο 71’ και στο 73’ αντίστοιχα, όμως η Σπέτσια δεν κατάφερε κάτι παραπάνω, με το εισιτήριο να πηγαίνει στην ομάδα του –βασικού- Κώστα Μανωλά.

Στα ημιτελικά, η Νάπολι θα τεθεί αντιμέτωπη με την Αταλάντα.

The post Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την πρόκριση της Νάπολι στα ημιτελικά appeared first on Thema Sports.

Υπουργός Δικαιοσύνης από το συντονιστικό κέντρο - «Οριετήθηκε η πυρκαγιά στην περιοχή Φαρμακά»

Η πυρκαγιά στην περιοχή του Φαρμακά έχει οριοθετηθεί, δήλωσε στο ΚΥΠΕ ο Υπουργός Δικαιοσύνης Δημόσιας Τάξης Μάριος Χαρτσιώτης, εκφράζοντας αισιοδοξία πως με την ενεργοποίηση των πτητικών μέσων με το πρώτο φως της ημέρας η πυρκαγιά θα τεθεί υπό έλεγχο μέχρι το μεσημέρι.