Οι δηλώσεις του Ηλία Χαραλάμπους, προπονητή του Εθνικού Άχνας, στη συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.

Όλα όσα είπε:

«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια μεγάλη ομάδα στο ΓΣΠ. Γνωρίζαμε ότι θα ήταν δύσκολο το παιχνίδι. Από την αρχή δεχτήκαμε ένα γκολ, όμως ευτυχώς αρχίσαμε να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο. Γυρίσαμε το παιχνίδι πριν το ημίχρονο, κάτι που δεν είναι εύκολο να κάνει κάποιος κόντρα στον ΑΠΟΕΛ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε 1-2, ίσως και περισσότερες ευκαιρίες για τρίτο γκολ, δεν τα καταφέραμε. ισοφαριστήκαμε, μας έκανε το έργο μας ακόμα πιο δύσκολο, όμως τα παιδιά έδειξαν ψυχικές δυνάμεις και πετύχαμε τρίτο γκολ. Κινδυνεύσαμε αρκετά να ισοφαριστούμε, είχαμε και λίγη τύχη, αλλά κρατήσαμε το σκορ που είναι πολύ σημαντικό. Στα τελευταία λεπτά είχαμε ευκαιρίες να κάνουμε το σκορ μεγαλύτερο. Συγχαίρω τα παιδιά για τη μεγάλη νίκη. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, βλέπουμε παιχνίδι με παιχνίδι. Δεν έχουμε χρόνο για πανηγύρια. Έχουμε δύσκολο παιχνίδι με την Καρμιώτισσα, πάμε για να κερδίσουμε. Καλή συνέχεια στον ΑΠΟΕΛ».

The post Χαραλάμπους: «Κάναμε κάτι που δεν μπορεί να κάνει κάποιος εύκολα κόντρα στον ΑΠΟΕΛ» appeared first on Thema Sports.

Θες να πάρεις το σκυλάκι σου για μπάνιο; Αυτές είναι οι 7 dog-friendly παραλίες - Οι σοβαρές ελλείψεις και οι υποχρεώσεις των ιδιοκτητών

Επαναφέρει τη «σκιώδη κυβέρνηση» ο ΔΗΣΥ: Θωρακίζεται η Αννίτα με συμβούλους - Οι προσωπικές ατζέντες στελεχών

Μαυρίκιος – Ιλάειρα: Γεννητούρια για το αγαπημένο ζεύγος – Ήρθε στον κόσμο η Ιωάννα Μελωδία – Δείτε φωτογραφία

Πυρκαγιά στη Λεμεσό: «Αυξημένος ο κίνδυνος αναζωπυρώσεων» - Προστατεύθηκαν κατοικίες και φωτοβολταϊκό πάρκο

Έκρηξη σε ισόγειο χώρο στάθμευσης πολυκατοικίας στη Λεμεσό – Τι δείχνουν οι πρώτες εξετάσεις