Μάχη και πρόκριση «Μεγάλης Κυρίας»

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ – LEMESOS VOLLEYBALL 3-2 (25-22, 23-25, 20-25, 25-22, 15-09)

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Ανορθώσεως μεταξύ Ανορθώσεως – Lemesos Volleyball με την Ανόρθωση να κερδίζει με 3-2 μετά από ανατροπή. Με δεύτερη νίκη η «Μεγάλη Κυρία» προκρίθηκε στην ημιτελική φάση.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του με όλα τα σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειές.

Η «Μεγάλη Κυρία» προηγήθηκε με 1-0 αφού επικράτησε 25-22 στο πρώτο σετ. Η Lemesos Volleyball αντέδρασε και ανέτρεψε το σκορ αφού κέρδισε το δεύτερο και τρίτο σετ με 23-25 και 20-25 και μπήκε στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Η Ανόρθωσις προ του φάσματος αποκλεισμού επικράτησε στο τέταρτο σετ 25-22 και ισοφάρισε 2-2 το παιχνίδι. Στο τάϊ – μπρέικ η «Μεγάλη Κυρία» επιβλήθηκε κερδίζοντας με 15-09 και τον αγώνα 3-2 σετ.