Είδε ξανά χαρά μετά από… δύο μήνες η Σαουθάμπτον!

Νίκη μετά από δύο μήνες για τη Σαουθάμπτον με το 2-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Επιτέλους νίκη για τη Σαουθάμπτον.

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, «Άγιοι» πέρασαν με 2-0 από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και σημείωσαν την πρώτη τους νίκη από τις 4 Ιανουαρίου. Με αποτέλεσμα να πάρουν σημαντική ανάσα ενόψει της συνέχειας.

Ουσιαστικά η ομάδα του Χάζενχουτλ «καθάρισε» το παιχνίδι με ένα δυνατό εικοσάλεπτο.

Αφού στο 32’ ο Γουόρντ-Πρόους άνοιξε το σκορ με πέναλτι και «κλείδωσε» το «τρίποντο» ο Άνταμς στο 49ο λεπτό με τρομερό σουτ εκτός περιοχής.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν τέλος στο αρνητικό τους σερί, στο οποίο είχαν οκτώ ήττες και μια ισοπαλία μετά το 1-0 επί της Λίβερπουλ τον περασμένο Ιανουάριο. Στους 33 βαθμούς και τη 14η θέση η Σαουθάμπτον, ενώ η Σέφιλντ έμεινε τελευταία με 14.

The post Είδε ξανά χαρά μετά από… δύο μήνες η Σαουθάμπτον! appeared first on Thema Sports.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:

• Απόπειρα φόνου: Πέρασαν χειροπέδες στον 32χρονο δράστη - Στην κατοχή του μαχαίρι με κηλίδες αίματος

• Επεισοδιακή σύλληψη 35χρονου: Προσπάθησε να διαφύγει πεζός - Εγκατέλειψε το όχημα του

• Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο σκηνοθέτης αποκάλυψε τι ήταν τελικά ο… «Μυστικός Δείπνος»

• «Tourists go home»: Ολοένα και μεγαλώνει το κίνημα του αντιτουρισμού - Επηρεάζεται η Κύπρος;

• Καλοκαίρι: Tips για να μην ξεφύγουμε με το φαγητό στις διακοπές – Ο μπουφές, το αλκοόλ και οι…Ιταλοί» - Ειδικός στο «T»

• Μαυρίκιος - Ιλάειρα: Οι επίσημες φωτογραφίες από την τρυφερή φωτογράφιση με την κόρη τους

Το κυπριακό και οι σχέσεις των συγκυβερνώντων κομμάτων με τον Νίκο Χριστοδουλίδη

Οι εκδηλώσεις καταδίκης των κομμάτων κατά του προδοτικού πραξικοπήματος και της τουρκικής εισβολής, έφεραν στο προσκήνιο τη διγλωσσία η οποία υπάρχει ανάμεσα στις πολιτικές δυνάμεις οι οποίες στηρίζουν την κυβέρνηση Νίκου Χριστοδουλίδη.