Μέσα σε λίγες ώρες, δεύτερο περιστατικό με τουρίστα, έρχεται να αναστατώσει την περιοχή Παραλιμνίου - Πρωταρα.
Συγκεκριμένα χθες γύρω στις 17.00 μέλη του αστυνομικού σταθμού Παραλιμνίου ανταποκρίθηκαν σε καταγγελία που αφορούσε μεθυσμένο πρόσωπο σε ξενοδοχείο στον Πρωτάρα το οποίο ήταν επιθετικό και προκαλούσε ανησυχία σε άλλα πρόσωπα στο ξενοδοχείο.
Με την άφιξη των μελών του αστυνομικού σταθμού Παραλιμνίου εντόπισαν 38χρονο, Σουηδό επισκέπτη ο οποίος βρισκόταν σε κατάσταση μέθης, έλεγε ασυναρτησίες και συμπεριφερόταν οχλαγωγικά και άτακτα προκαλώντας διασάλευση της ειρήνης και ανησυχία.
Ο 38χρονος συνελήφθη για τα υπό αναφορά αυτόφωρα αδικήματα και στην συνέχεια μεταφέρθηκε στο Γενικό νοσοκομείο Αμμοχώστου στο Παραλίμνι για περίθαλψη λόγω της προχωρημένης κατάστασης μέθης που τελούσε.
Στην συνέχεια τέθηκε υπό κράτηση.
Αναμένεται εντός της ημέρας να κατηγορηθεί για τα αδικήματα που διέπραξε και θα γίνουν ενέργειες για άμεση καταχώρηση της υπόθεσης αύριο ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Αμμοχώστου στο Παραλίμνι.
Ο Αστυνομικός σταθμός Παραλιμνίου διερευνά.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις