Μάθαμε να λειτουργούμε στα δύσκολα δήλωσε ο Προέδρος του ΔΗΣΥ και Υποψήφιος Προέδρος της Δημοκρατίας Αβέρωφ Νεοφύτου.
«Ζούμε σε μια εποχή που το μόνο σταθερό είναι δυστυχώς η αστάθεια. Μέσα σε λιγότερο από δέκα χρόνια, η χώρα μας είναι αντιμέτωπη με ακόμη μια μεγαλύτερη κρίση. Μετά την οικονομική κρίση του 2013, αντιμετωπίσαμε την παγκόσμια υγειονομική κρίση και πριν ακόμη τελειώσει ζούμε και βιώνουμε, ολόκληρη η ανθρωπότητα, μια κρίση ασφάλειας αλλά και μια κρίση ακρίβειας και πληθωρισμού.
Για να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις τα προβλήματα, για να μπορέσεις να υλοποιήσεις οράματα, πρέπει πρώτα να διασφαλίσεις ότι έχεις πατρίδα, διασφαλίζεις την οικονομική σταθερότητα και την εθνική ασφάλεια. Αυτές είναι οι προτεραιότητες. Η πολιτική είναι για τα δύσκολα και σε ακόμη μια δύσκολη κατάσταση βρισκόμαστε. Και θέλω να μοιραστώ την πεποίθησή μου, πως μάθαμε πως να λειτουργούμε στα δύσκολα γιατί είναι εκεί που κρίνονται οι πολιτικοί με τις πράξεις τους».
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις