Κάθε πολίτης στις ερχόμενες εκλογές θα βρεθεί μπροστά σ’ ένα κρίσιμο δίλημμα που θα καθορίσει το μέλλον του τόπου για τα επόμενα πέντε χρόνια, αναφέρει σε δήλωση της η εκπρόσωπος Τύπου του Κεντρικού Εκλογικού Επιτελείου του υποψηφίου Προέδρου της Δημοκρατίας Αβέρωφ Νεοφύτου, Τζώρτζια Κωνσταντίνου-Παναγιώτου.
«Είτε θα επιστρέψει στην εξουσία το ΑΚΕΛ και θα οπισθοδρομήσουμε εκ νέου στις αποτυχημένες πολιτικές του παρελθόντος, είτε θα κάνει πειράματα με τη διακυβέρνηση μια ευκαιριακή κοινοπραξία, χωρίς κοινές αρχές και αξίες, διακινδυνεύοντας τα πάντα. Η απάντηση σε αυτό είναι, ούτε το ένα ούτε το άλλο. Θα συνεχίσουμε μαζί με τον Αβέρωφ Νεοφύτου και τον Δημοκρατικό Συναγερμό, στον δρόμο της σταθερότητας και της προόδου», σημείωσε.
Πρόσθεσε πως «μακριά από το σκοτεινό μονοπάτι της αστάθειας, της έλλειψης εμπιστοσύνης στην οικονομία μας, μακριά από τον λαϊκισμό και την ακυβερνησία. Προχωράμε μαζί στη φωτεινή λεωφόρο της σταθερότητας, με αποτελεσματική διακυβέρνηση και την ικανή ηγεσία του Αβέρωφ Νεοφύτου και του Δημοκρατικού Συναγερμού».
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις