Το Επαρχιακό Δικαστήριο Λευκωσίας επέβαλε σε 22χρονο κάτοικο Λεμεσού, χρηματικό πρόστιμο ύψους €1,000 καθώς και αποκλεισμό του από τους αθλητικούς χώρους για περίοδο έξι μηνών, αφού τον βρήκε ένοχο στις κατηγορίες της παράνομης κατοχής εκρηκτικών υλών καθώς και μεταφοράς επιθετικού όπλου.
Το συμβάν διαδραματίστηκε στις 13 Απριλίου, 2022 όταν σε έλεγχο που διενήργησαν μέλη της Αστυνομίας πριν την έναρξη ποδοσφαιρικού αγώνα στο στάδιο ΓΣΠ στη Λευκωσία, εντοπίστηκαν σε σακίδιο του 22χρονου, 12 φωτοβολίδες, 21 εργοστασιακές κροτίδες καθώς και δύο καπνογόνα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις