Το εκλογικό του δικαίωμα, άσκησε για τελευταία φορά ως Πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας, το πρωί της Κυριακής, 12 Φεβρουαρίου, ο Νίκος Αναστασιάδης.
Στο Λανίτειο Λύκειο, ο Πρόεδρος Αναστασιάδης συνοδευόταν από τη σύζυγό του, Άντρη Αναστασιάδου και τρία από τα εγγόνια τους ενώ, όλοι τους έδειχναν ιδιαίτερα χαρούμενοι και ευδιάθετοι.
Αξίζει να σημειωθεί ότι, ιδιαίτερη αίσθηση έκανε, τόσο στους παρευρισκόμενους, όσο και στους δημοσιογράφους, ο μικρότερος εγγονός του Προέδρου Αναστασιάδη, ο Νίκος Junior, ο οποίος βρισκόταν συνεχώς στο πλευρό του παππού του, περπατώντας περήφανος και χαρούμενος δίπλα του ενώ, του κρατούσε ακόμα και το χέρι τη στιγμή που έριχνε τη ψήφο του στην κάλπη.
Δείτε φωτογραφίες:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις