Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας, 42χρονος μοτοσικλετιστής από τη Λάρνακα, μετά από οδική σύγκρουση, που συνέβη χθες το απόγευμα στον δρόμο Αγρού – Παλαιχωρίου.
ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ: Νέο τροχαίο ατύχημα - Στο νοσοκομείο δύο μοτοσικλετιστές - Σε σοβαρή κατάσταση ο ένας
Η οδική σύγκρουση σημειώθηκε λίγο μετά τις τρεις το απόγευμα, όταν η μοτοσικλέτα που οδηγούσε ο 42χρονος στον πιο πάνω δρόμο, ακολουθούμενος από δεύτερο μοτοσικλετιστή, κάτω από συνθήκες που διερευνώνται, ανατράπηκε με αποτέλεσμα ο οδηγός να συρθεί στην άσφαλτο.
Λόγω της ανατροπής, ο δεύτερος μοτοσικλετιστής εισήλθε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας, με αποτέλεσμα η μοτοσικλέτα του, να συγκρουστεί με αυτοκίνητο που ερχόταν από την αντίθετη κατεύθυνση.
Συνεπεία της οδικής σύγκρουσης ήταν ο κρίσιμος τραυματισμός του 42χρονου, ο οποίος νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας.
Ο δεύτερος μοτοσικλετιστής που επίσης μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας, διαπιστώθηκε ότι υπέστη κάταγμα χεριού και ωμοπλάτης με την κατάσταση της υγείας του να βρίσκεται εκτός κινδύνου.
Η Τροχαία Λευκωσίας συνεχίζει τις εξετάσεις.
* Φωτογραφία αρχείου
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις