Στη σύλληψη 19χρονου κάτοικου Λευκωσίας, προχώρησε τα ξημερώματα σήμερα, η Αστυνομία, αφού τον εντοπίστηκε να οδηγεί το αυτοκίνητο του με υπερβολική ταχύτητα.
Συγκεκριμένα, γύρω στις 3.30π.μ. σήμερα, ενώ μέλη του Αστυνομικού Σταθμού Παραλιμνίου διενεργούσαν έλεγχο ταχύτητας, στη λεωφόρο Πρωταρά – Κάβο Γκρέκο, εντόπισαν αυτοκίνητο να κινείται με ταχύτητα 123 χιλιομέτρων, ενώ το ανώτατο όριο στο συγκεκριμένο δρόμο είναι 50 χιλιόμετρα.
Οι αστυνομικοί ανέκοψαν το όχημα για έλεγχο και όπως διαπιστώθηκε οδηγός του αυτοκινήτου ήταν 19χρονος κάτοικος Λευκωσίας. Όπως προέκυψε από τον έλεγχο, ο οδηγός δεν έφερε ζώνη ασφαλείας, ενώ στο πενταθέσιο όχημα επέβαιναν συνολικά έξι επιβάτες, με τον έκτο να βρίσκεται στο χώρο αποσκευών του οχήματος.
Ο 19χρονος συνελήφθη για αυτόφωρο αδίκημα. Οδηγήθηκε σε Αστυνομικό Σταθμό, όπου κατηγορήθηκε γραπτώς και αφέθηκε ελεύθερος για να κλητευθεί ενώπιον Δικαστηρίου.
Ο Αστυνομικός Σταθμός Παραλιμνίου διερευνά την υπόθεση.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Αναστολή πτήσεων σε δύο γερμανικά αεροδρόμια λόγω παρεμβάσεων ακτιβιστών
• Χειροπέδες σε 21χρονο - Τον έψαχναν για κλοπή περιουσίας και τον συνέλαβαν για κατοχή ναρκωτικών
• Φουλ ερωτευμένος ο Φειδίας Παναγιώτου – Με ποια κάνει τον γύρο της Ευρώπης – Βίντεο
• Μαρία Κορινθίου: Έκανε ανάρτηση για τη γιορτή της και ο Γιάννης Αϊβάζης τη σχολίασε
• Γέμισαν οι εκδρομικοί χώροι στα ορεινά - Ποιοι είναι πλήρεις και πού υπάρχει διαθεσιμότητα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις