Για το αυτόφωρο αδίκημα της κατοχής επιθετικού οργάνου συνελήφθη 17χρονος, κατά την είσοδο του στο στάδιο «Αντώνης Παπαδόπουλος», λίγο πριν τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ των ομάδων Ανόρθωσις και ΑΕΚ Λάρνακας, χθες το βράδυ.
Ο ποδοσφαιρικός αγώνας διεξήχθη στις 7.00 το βράδυ της Κυριακής και τον παρακολούθησαν 1,950 περίπου φίλαθλοι και οπαδοί των δύο ομάδων. Δέκα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, κατά τη διάρκεια των ελέγχων που γίνονταν στις εισόδους του σταδίου, στην κατοχή 17χρονου εντοπίστηκε ένα μεταλλικό πτυσσόμενο ρόπαλο, με αποτέλεσμα ο ανήλικος να συλληφθεί για αυτόφωρο αδίκημα.
Μετά τη σύλληψη του, ο 17χρονος οδηγήθηκε στα γραφεία του ΤΑΕ Λάρνακας, όπου με το πέρας των αστυνομικών εξετάσεων, κατηγορήθηκε γραπτώς και αφέθηκε ελεύθερος γύρω στις 9.00 το βράδυ.
Το πρωί σήμερα, η Αστυνομία προχώρησε στην καταχώρηση της υπόθεσης για εκδίκαση από το Δικαστήριο Παίδων, στη Λάρνακα.
Ενώπιον του Δικαστηρίου κλήθηκε και παρουσιάστηκε ο 17χρονος, ο οποίος παραδέχθηκε τη διάπραξη του υπό εκδίκαση αδικήματος. Η δικαστική διαδικασία, για επιβολή ποινής, θα συνεχιστεί σε κατοπινή ημερομηνία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Αναστολή πτήσεων σε δύο γερμανικά αεροδρόμια λόγω παρεμβάσεων ακτιβιστών
• Χειροπέδες σε 21χρονο - Τον έψαχναν για κλοπή περιουσίας και τον συνέλαβαν για κατοχή ναρκωτικών
• Φουλ ερωτευμένος ο Φειδίας Παναγιώτου – Με ποια κάνει τον γύρο της Ευρώπης – Βίντεο
• Μαρία Κορινθίου: Έκανε ανάρτηση για τη γιορτή της και ο Γιάννης Αϊβάζης τη σχολίασε
• Γέμισαν οι εκδρομικοί χώροι στα ορεινά - Ποιοι είναι πλήρεις και πού υπάρχει διαθεσιμότητα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις