Η Cobalt Air, η αεροπορική εταιρεία της Κύπρου, εμπλουτίζει το πτητικό της πρόγραμμα με δυο νέους προορισμούς.
Σύμφωνα με σχετικό δελτίο Τύπου, το χειμερινό πρόγραμμα της εταιρείας θα περιλαμβάνει πλέον το αεροδρόμιο του Gatwick και της Φρανκφούρτης. Οι πτήσεις της Cobalt Air από Λάρνακα προς το Gatwick του Λονδίνου είναι προγραμματισμένες καθημερινά εκτός Παρασκευής, ενώ οι πτήσεις από Λάρνακα προς τη Φρανκφούρτη θα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη και Παρασκευή. Ο εκπρόσωπος της εταιρείας Paul Simmons, επισήμανε ότι στόχος της εταιρείας είναι η ανάδειξη της Κύπρου σε τουριστικό προορισμό όλο το χρόνο και η μετατροπή της χώρας μας σε περιφερειακό κόμβο αερομεταφορών. Όπως σημείωσε, η Cobalt Αir κάνει πράξη τη δέσμευση της προς το επιβατικό κοινό για διεύρυνση και επέκταση του δικτύου της στηρίζοντας την οικονομία της Κύπρου και τον Κύπριο ταξιδιώτη. Οι τιμές των πτήσεων για το Λονδίνο Gatwick ξεκινούν από €47 ενώ για τη Φρανκφούρτη από €52.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Ενοχλούσε γυναίκες σε πισίνα ξενοδοχείου – 45χρονη του έκανε παρατήρηση και αυτός την γρονθοκόπησε
• Θάνατος 6χρονου κοριτσιού: Δεν υπάρχει υπόνοια για εγκληματική ενέργεια - Ρίχνει «φως» η νεκροτομή
• Στην Κύπρο ο τυχερός του Τζόκερ στο πεντάρι - Πού παίχτηκε το δελτίο και πόσα κέρδισε
• Χριστιάνα Αριστοτέλους: Τα βραδινά καλοκαιρινά στιγμιότυπα της - Δείτε φωτογραφίες
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις