Αγριεμένη Εθνική Κύπρου στο δεύτερο μέρος το ανάτρεψε με τριάρα (videos)

> style="text-align: justify"> >

Ποιος είδε την Κύπρο και δεν την φοβήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Μπορεί η Εθνική Βοσνίας να κατάφερε να πάει με ένα γερό προβάδισμα (2-0) στα αποδυτήρια, όμως τα παλικάρια του Ραν Μπεν Σιμόν στην επανάληψη είχαν «άγριες» διαθέσεις και με τρεις υπέροχες εκτελέσεις μέσα σε ένα δεκάλεπτο από τον Χριστοφή (65ο λεπτό) , Λαμπάν (67ο λεπτό ) και Πιέρο Σωτηρίου (76ο λεπτό) κατάφεραν να κάνουν μια επική ανατροπή στο παιχνίδι πανηγυρίζοντας μια ΣΠΟΥΔΑΙΑΣ σημασίας νίκη η οποία χάρισε και τρεις πολύτιμους βαθμούς στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Ευκαιρία με το «καλησπέρα»

Καλύτερα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο η Εθνική Βοσνίας, και μόλις στο 3ο λεπτό έφτασε μια «ανάσα» από το να ανοίξει το σκορ στο Γ.

>Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com

Απαντά στον Τούρκο ΥΠΕΞ ο ΠτΔ: «Αντιλαμβάνομαι τη δύσκολη θέση που βρίσκεται, λόγω της αναγνώρισης του ρόλου της Κυπριακής Δημοκρατίας»

Επιβεβαίωσε τη συνάντησή του στις Βρυξέλλες με την προσωπική απεσταλμένη του ΓΓ των ΗΕ, Μαρία Άνχελα Ολγκίν Κουεγιάρ, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης, ενώ απάντησε και στο Τούρκο Υπουργό Εξωτερικών, τονίζοντας ότι η Κύπρος είναι κέντρο επιχειρήσεων αποστολής ανθρωπιστικής βοήθειας και απομάκρυνσης αμάχων.