Με το δεξί οι «πετεινοί»! Άνετα η Σίτι, έκπληξη στο Ντραγκάο, «Χ» για Λίβερπουλ (vds – αποτελέσματα)

> style="text-align: justify"> >

Ολοκλήρωση της πρεμιέρας της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε μέσα στο Μπερναμπέου από τη Ρεάλ Μαδρίτης με 3-0.

Στο άλλο παιχνίδι του 8ου ομίλου η Τότεναμ κέρδισε στο Λονδίνο τη Ντόρτμουντ με 3-1.

Νωρίς στο παιχνίδι οι «πετεινοί» άνοιξαν το σκορ με τον Σον, αλλά ο Γιαρμολένκο είχε γρήγορη… απάντηση του γκολ στο 11ο λεπτό, κάνοντας το 1-1.

Παρόλα αυτά, η Τότεναμ με τον Χάρι Κέιν πήρε προβάδισμα εκ νέου στο 15ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα έκανε το 3-1.