Google Play Store Apple Store
World News Media Themasports Socialista lifenewscy ARJ Radio

Βαθιά ΑΝΑΣΑ η Σαλαμίνα και ΣΟΟΥ Τρισκόφσκι – Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και η συνέχεια

07.03.2021
00:00
Αθλητικά

Με δύο παιχνίδια, ένα για το Α΄ και ένα για το Β΄ γκρουπ, συνεχίστηκε σήμερα Κυριακή 7 Μαρτίου του 2021, η 2η αγωνιστική της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Στο “Αμμόχωστος”, μετά από ένα δραματικό παιχνίδι, η τυπικά φιλοξενούμενη Νέα Σαλαμίνα επικράτησε του Ερμή με 1-2, ενώ στο “ΑΕΚ Αρένα”, η ΑΕΚ με πρωταγωνιστική τον Τρισκόφσκι που πέτυχε δύο γκολ επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού.

Θυμίζουμε ότι χθες (06/03), Ομόνοια και Ανόρθωση έμειναν στο 0-0, ενώ ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας Πάφος FC-ΑΠΟΕΛ.

Επίσης, την περασμένη Παρασκευή (05/03), η Καρμιώτισσα κέρδισε την ΕΝΠ με 4-2 και έδειξε πως έχει ακόμα “σφυγμό” στη μάχη για την παραμονή στην κατηγορία.

Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος και η συνέχεια:

Α΄ ΓΚΡΟΥΠ

Σάββατο 6 Μαρτίου 2021

Ομόνοια-Ανόρθωση 0-0

Κυριακή 7 Μαρτίου 2021

ΑΕΚ- Ολυμπιακός 2-1

Δευτέρα 8 Μαρτίου 2021

19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού Vs ΑΕΛ Λεμεσού
Στάδιο: ΤΣΙΡΕΙΟ
Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α΄ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β΄ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
VAR: Χριστοφόρου Μάριος
AVAR: Τζιωρτζής Όμηρος
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

Βαθμολογία Α΄ Ομίλου

1. ΟΜΟΝΟΙΑ 60 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
2. ΑΕΛ 58 (27 ΑΓΩΝΕΣ)
3. ΑΠΟΛΛΩΝ 55 (27 ΑΓΩΝΕΣ)
4. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 53 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
5. ΑΕΚ 44 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 34 (28 ΑΓΩΝΕΣ)

Β΄ ΓΚΡΟΥΠ

Παρασκευή 5 Μαρτίου 2021

Καρμιώτισσα-ΕΝΠ 4-2

Σάββατο 6 Μαρτίου 2021

Πάφος FC-ΑΠΟΕΛ 1-1

Κυριακή 7 Μαρτίου 2021

Ερμής-Νέα Σαλαμίνα 1-2

Δευτέρα 8 Μαρτίου 2021

17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ Άχνας Vs ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
Γήπεδο: Δασάκι
Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α΄ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β΄ Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης
4ος Διαιτητής: Τσούκκας Αβραάμ
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Καλογήρου Μάριος
Παρατηρητής: Γεωργίου Ανδρέας

Βαθμολογία Β΄ Ομίλου

1. ΠΑΦΟΣ FC 36 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
2. ΑΠΟΕΛ 34 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
3. ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
4. ΔΟΞΑ 31 (27 ΑΓΩΝΕΣ)
5. ΕΝΠ 27 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
6. ΕΡΜΗΣ 25 (28 ΑΓΩΝΕΣ)
7. ΕΘΝΙΚΟΣ 22 (27 ΑΓΩΝΕΣ)
8. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 21 (28 ΑΓΩΝΕΣ)

Η συνέχεια στους δύο ομίλους, έτσι όπως ανακοινώθηκε πρόσφατα από την ΚΟΠ για τις επόμενες δύο αγωνιστικές (3η-4η) έχει ως εξής:

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή, 12.03.2021
18:00 ΑΕΚ – Απόλλων

Σάββατο, 13.03.2021
18:30 ΑΕΛ – Ομόνοια

Κυριακή, 14.03.2021
18:30 Ολυμπιακός – Ανόρθωση

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή, 12.03.2021
16:00 Δόξα Κατωκοπιάς – Πάφος FC

Σάββατο, 13.03.2021
16:00 Νέα Σαλαμίνα – Eθνικός Άχνας

Κυριακή, 14.03.2021
16:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Ερμής Αραδίππου

Δευτέρα, 15.03.2021
19:00 ΑΠΟΕΛ – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πέμπτη, 18.03.2021
19:00 Ομόνοια – ΑΕΚ

Κυριακή, 21.03.2021
16:00 Ολυμπιακός – Απόλλων
18:30 Ανόρθωση – ΑΕΛ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή, 19.03.2021
16:30 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ερμής Αραδίππου
19:00 ΑΠΟΕΛ – Δόξα Κατωκοπιάς

Σάββατο, 20.03.2021
16:00 Πάφος FC – Nέα Σαλαμίνα
18:30 Εθνικός Άχνας – Ε.Ν. Παραλιμνίου

Σε ότι αφορά τον θεσμό του κυπέλλου, την ερχόμενη Τετάρτη (10-03-2021) θα συνεχιστεί η προημιτελική φάση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola:

Πρώτοι αγώνες

Τετάρτη, 24 Φεβρουαρίου 2021
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ανόρθωση 1-2
ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια 1-1

Τετάρτη 3 Μαρτίου 2021
ΑΕΛ – Νέα Σαλαμίνα 2-0
Εθνικός Άχνας – Ολυμπιακός 1-1

Επαναληπτικοί αγώνες

Τετάρτη 10 Μαρτίου 2021
16:00 Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ
18:00 Ανόρθωση – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

Τετάρτη 17 Μαρτίου 2021
16:00 Ολυμπιακός – Εθνικός Άχνας
18:00 Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΛ

The post Βαθιά ΑΝΑΣΑ η Σαλαμίνα και ΣΟΟΥ Τρισκόφσκι – Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και η συνέχεια appeared first on Thema Sports.

Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com